1 / 5

دوست دارم همسر عزیزم

روش های محبت ورزی به همسر از دیدگاه اهل بیت علیهم السلام


دانلود کتاب دوست دارم همسر عزیزم

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 2.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 128
5,500 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب دوست دارم همسر عزیزم تألیف آقایان اسد الله طوسی و رحمت پوریزدی است.

گزیده ای از کتاب دوست دارم همسر عزیزم:

خانواده اولین، مهم ترین و مقدس ترین تشکّل و اجتماع انسانی است و بخش اعظم موفقیت ها و شکست های انسان متأثر از موفقیت ها و شکست های خانواده است. محور و بنیاد اصلی هر خانواده و منشأ همه ی بودن ها و شدن های خانواده زن و شوهر هستند. همچنان که نوع و چگونگی روابط آن دو کیفیت پازل خانواده را شکل می دهد، همچنین، در شکل گیری شخصیت و شاکله ی خودشان و سپس در شکل گیری پازل شخصیتی و شاکله ی فرزندانشان نیز مؤثر است.

نیز این رابطه در مرئی و منظر دیگران قرار داشته و منشأ قضاوت های دیگران خواهد بود. به جهت اهمیت جایگاه خانواده و به تبع آن همسران، شریعت مقدس و مترقی اسلام، بر آن بسیار ارج نهاده، توصیه ها و الزاماتی برای شکل گیریِ آن تدبیر کرده است. تدابیری که اقدامات اولیه در جهت شکل گیری خانواده تا ارتباط همسران با یکدیگر و نیز تولید نسل و تربیت صحیح فرزند و... را شامل می شود.

از جمله مهم ترین تدابیر از این دست، قرار دادن عشق و محبت و روابطی همراه با مهر و دلدادگی بین اعضای خانواده به ویژه زن و شوهر است ؛ زیرا محبت و مهرورزی از زیباترین و بنیادی ترین اصول حاکم بر روابط خانوادگی و به ویژه رابطه بین همسران موفق و بانشاط است و دین مبین اسلام نیز بر ابراز علاقه همسران به یکدیگر تأکید بسیار داشته و شیوه هایی را برای آن ارائه داده است. شایسته و نیکوست که همسران مهر و محبت را به طور مستقیم یا غیرمستقیم و به شیوهای گوناگون به یکدیگر ابراز کنند. اظهار عشق و محبت به همسر چندان تأثیرگذار است که اثر آنگاه تا سال ها در افراد باقی می ماند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 128

کنگره : ‏‫‭BP258/5‏‫‬‮‭‏‫‬‮‭

دیویی : ‏‫‭297/725

کتابشناسی ملی : 7281506

شابک : ‏‫‭978-600-379048-3‬‬

سال نشر : 1399

نظرات

رحمت پوریزدی

کتاب شرین و دلنشینی است. تقریبا 70 روش محبت و عشق ورزی به همسر را گفته. این که چطوری و از چه روش های می توانیم به همسرمان محبت ورزیم . از شعر و ضرب المثل های جالبی نیز استفاده کرده و جالب اینجاست که کتاب مسابقه هم هست. در پایان کتاب سوالات تشریحی و تستی دارد. تمامی مطالبش هم منبع دست اول دارد.

1399/8/13

پاسخ