1 / 3

اسلام، راهبر زندگی

مکتب اسلام؛ رسالت ما


خرید کتاب اسلام، راهبر زندگی

نوع محصول: کتاب چاپی
55,000 تومان 21٪
43,450 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران، شهید محمدباقر صدر در اواخر عمر شریف خود با طرح سلسله مباحث «اسلام، راهبر زندگی» کوشید تا فراخور نیازهای فرهنگی و فکری جامعه اسلامی در سایه حاکمیت اسلام، پاسخی درخور به این نیازها ارائه دهد.

شهید سیدمحمدباقر صدر در کتاب اسلام، راهبر زندگی؛ مکتب اسلام؛ رسالت ما، مباحث که شامل شش رساله است، اجمالی از مسائل مهمی را که امت اسلامی پس از پیروزی انقلاب و به دست گرفتن حکومت با آن رو به رو می باشد، بیان کرده است. مباحثی چون دکترینی درباره پیش نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی؛ طرحی از اقتصاد اسلامی، نقش انسان و امت در حیات سیاسی جامعه، تبیین منابع قدرت سیاسی از دیدگاه اسلام و بانک در جامعه اسلامی.

«مکتب اسلام» بخش دوم این کتاب است. شهید صدر در آن کوشیده است اندیشه و مفاهیم اسلامی را که در دو کتاب اقتصاد ما و فلسفه ما به شکل تخصصی مطرح شده است در سطح عمومی بازتاب دهد.

«رسالت ما» بخش سوم از این کتاب می باشد و شامل مقالاتی است که با همین نام به عنوان سرمقاله هایی در مجله الاضواء به چاپ رسیده بود. این مجله در دهه پنجم قرن بیستم میلادی از سوی گروهی از علمای نجف اشرف منتشر می شد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات