کتاب هفت اورنگ

3 از 1 نظر

صوتی

حجم دانلود: 332.7 مگا بایت
صفحات کتاب : 215

خلاصه کتاب هفت اورنگ

جعفر ابراهیمی (شاهد) از نویسندگان طرح بازنویسی شاهکارهای ادبی در انتشارات سوره مهر داستان های کتاب هفت اورنگ جامی را با زبان و فضایی طنزآلود برای مخاطب کودک و نوجوان بازنویسی کرده است.

بازنویسی هفت اورنگ برای کودکان دشوار است چرا که داستان های این کتاب در قالب 4 تا 5 بیت بیشتر نیستند و نیاز به افزودن شخصیت هایی در خلال داستان وجود دارد، اما نباید این پرداخت ها و افزودن ها روال قصه را نیز مختل کند.

داستان های کتاب هفت اورنگ در خود طنزی تلخ دارند که ابراهیمی سعی کرده است آن را در بازنویسی حفظ و برخی موارد نیز به طنزی شیرین نزدیک کند چرا که کودکان زبان طنز را دوست دارند.

گزیده ای از کتاب هفت اورنگ:

روباه گفت: «عجله نکن. حالا می گویم چه طوری کمکت می کند! تو گفتی که وقتی خیلی خسته می شوی و از پا در می آیی و زمین می خوری، صاحبت شلّاقت می زند و نمی گذارد که کمی استراحت کنی؛ درست است؟»

شتر گفت: «آری، درست است!»
روباه گفت: «حالا درسی به تو می دهم که اگر خوب آن را یاد بگیری، بعد از این بارت سبک می شود و این قدر عذاب نمی کشی! ولی باید خوب به حرف های من گوش کنی و هر چه که می گویم، خوب یاد بگیری و به آن عمل کنی. تو بعد از این، به جای آن که در خشکی خسته بشوی و از پا در آیی و به زمین بیفتی، باید در وسط رودخانه از پای در آیی و توی آب بیفتی!»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 215

کنگره : PIR7943‭‬ ‭/ب54‏‫‭ه‍7 1388

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 1‎9‎2‎3‎2‎4‎3

شابک : 978-964-506-907-8

سال نشر : 1388

نظرات