1 / 3

دانلود کتاب هفت اورنگ

نوع محصول: صوتی
حجم دانلود: 332.7 مگا بایت
صفحات کتاب : 215
15,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

جعفر ابراهیمی (شاهد) از نویسندگان طرح بازنویسی شاهکارهای ادبی در انتشارات سوره مهر داستان های کتاب هفت اورنگ جامی را با زبان و فضایی طنزآلود برای مخاطب کودک و نوجوان بازنویسی کرده است.

بازنویسی هفت اورنگ برای کودکان دشوار است چرا که داستان های این کتاب در قالب 4 تا 5 بیت بیشتر نیستند و نیاز به افزودن شخصیت هایی در خلال داستان وجود دارد، اما نباید این پرداخت ها و افزودن ها روال قصه را نیز مختل کند.

داستان های کتاب هفت اورنگ در خود طنزی تلخ دارند که ابراهیمی سعی کرده است آن را در بازنویسی حفظ و برخی موارد نیز به طنزی شیرین نزدیک کند چرا که کودکان زبان طنز را دوست دارند.

گزیده ای از کتاب هفت اورنگ:

روباه گفت: «عجله نکن. حالا می گویم چه طوری کمکت می کند! تو گفتی که وقتی خیلی خسته می شوی و از پا در می آیی و زمین می خوری، صاحبت شلّاقت می زند و نمی گذارد که کمی استراحت کنی؛ درست است؟»

شتر گفت: «آری، درست است!»
روباه گفت: «حالا درسی به تو می دهم که اگر خوب آن را یاد بگیری، بعد از این بارت سبک می شود و این قدر عذاب نمی کشی! ولی باید خوب به حرف های من گوش کنی و هر چه که می گویم، خوب یاد بگیری و به آن عمل کنی. تو بعد از این، به جای آن که در خشکی خسته بشوی و از پا در آیی و به زمین بیفتی، باید در وسط رودخانه از پای در آیی و توی آب بیفتی!»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 215

کنگره : PIR7943‭‬ ‭/ب54‏‫‭ه‍7 1388

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 1‎9‎2‎3‎2‎4‎3

شابک : 978-964-506-907-8

سال نشر : 1388

نظرات