کتاب فن بیان و سخنوری

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 616.9 کیلو بایت
صفحات کتاب : 132

خلاصه کتاب فن بیان و سخنوری

فن بیان و سخنوری 

 کتاب فن بیان و سخنوری نوشته ی هادی رضایی، برهان دارابی و فرزانه رضایی، به صورت کامل و جامع به ارائه ی نکات مهم در زمینه ی ارتباطات و کسب مهارت های سخرانی می پردازد.

فن بیان خوب مهارتی است که می توانید آن را با تمرین و ممارست بدست آورید. فن بیان، در حقیقت انتخاب ما برای برقراری ارتباط با دیگران است، فن بیان در حقیقت همان توانایی سخن گفتن (در هر شرایط و زمان) است. برای یادگیری فن بیان باید قدرت کلامی خود را بالا ببرید و از تمرین ها و تکنیک های عمومی استفاده کنید، بدانید با هرکسی چطور صحبت کنید و با توانایی خود کاری کنید که هرکسی از سخن گفتن و معاشرت با شما لذت ببرد.

به یاد داشته باشید کسی که از فن بیان خوبی برخوردار است، الزاماً گوینده، سخنران و مذاکره کننده خوبی نیست! بلکه کسی که فن بیان خوبی دارد می تواند با تمرین بیشتر یک مذاکره کننده، سخنران و گوینده فوق العاده باشد!

ما انسان ها موجوداتی ارتباطی و اجتماعی هستیم، بنابراین ارتباط انسانی موفق نیازمند قدرت بیان و سخنوری خوب است و بیان موثر و مسلط ابزاری برای پیشبرد اهداف در زندگی می باشد. مهارتی که مجهز شدن به آن مستلزم ارتباطات موثر به شمار می آید و این امر بستگی به این که تا چه اندازه از هنر سخن گفتن برخوردار باشیم، دارد. فن بیان به معنی راحت، خوب و در کمال آرامش صحبت کردن است. شما هنگامی که با گفتار یعنی خوب صحبت کردن توانستید در فردی انگیزه مثبت ایجاد کنید به طوری که طرف مقابل به موفقیت مثبت روی آورد یعنی در این کار مهارت دارید، کسی فن بیان دارد که خوب سخن می گوید و قدرت تاثیر گذاری بالایی دارد. فن بیان جزوه مهارت های ارتباطی و هوش کلامی انسان است که تعاریف خیلی زیادی دارد.

سخنوری یک ویژگی ذاتی نیست و مانند هر توانایی دیگری یک مهارت آموختنی است بنابراین هرکسی می تواند آن را یاد بگیرد. اگر شما به دلیل نداشتن مهارت سخنوری قادر به خوب صحبت کردن در جمع نیستید، باید زمانی را برای تمرین جهت کسب این مهارت اختصاص دهید. این کتاب توانایی های سخنوری شما را تقویت می کند و در کنار آن لحن و ریتم بیان تان را نیز بهبود می خشد.

 در بخشی از کتاب فن بیان و سخنوری می خوانیم: 

 نخستین تفاوت سخنرانی عمومی با مکالمه، استخوان بندی و چهارچوب آن است. استخوان بندی معمولا مدت زمان محدودتری در اختیار گوینده قرار می دهد. و در مقایسه با مکالمه عادی آمادگی بیشتر مبتنی بر جزئیات نیاز دارد. دوم، سخنرانی عمومی زبان رسمی تری را می طلبد. سوم، سخنرانی عمومی روش ایجاد متفاوتی را می طلبد. سخنرانان قوی صدای خود را با تعداد زیاد مخاطبان هماهنگ و در زمینه پرهیز از حالات فیزیکی نامناسب و عادات کلامی کار می کنند. یکی از نگرانی هایی که اکثرا در کلاس های مجموعه ما دارند ترس از صحنه است. در حقیقت موفق ترین سخنران ها قبل از شروع صحبت شان عصبی تر هستند. کلاس سخنرانی فرصتی برای کسب اعتماد به نفس به شما خواهد داد. در ضمن کاری کنید تا حالت عصبی تان به نفع شما کار کند نه علیه شما.

با در نظر گرفتن این نکات جملات تمرین بیان، قدم بزرگی به سوی غلبه بر ترس خواهید برداشت: مثبت فکر کنید، موضوع هایی را برای سخنرانی خود انتخاب کنید که واقعا نسبت به آن آگاهی دارید و به آن علاقه مندید، کاملا آماده باشید، و روی برقراری ارتباط با مخاطبان خود متمرکز شوید. شما هم می توانید مانند سایر کارآموزان در این دوره مجموعه ما شرکت کنید. تا اعتماد به نفس خود را نسبت به موضوع و توانایی هایی که دارید بالاتر ببرید. در کنار ایجاد اعتماد به نقس، یک دوره سخنرانی عمومی می تواند در ارتقای مهارت های شما در حد یک منتقد مقید باشد. همچنین می توانید با تهیه ی دوره رفع خجولی و کمرویی اعتماد به نفس و علاقه شخصی خودتان را پیدا کرده و بهترین استفاده را در جمع ها داشته باشید.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 132

کنگره : ‏‫PN4129‭‬ ‭/ف2‏‫‬‮‭ر56 1397

دیویی : ‏‫‬‭808/51

کتابشناسی ملی : 5400771

شابک : 978-600-99895-1-5

سال نشر : 1397

نظرات