کتاب پیشوایان خراسانی علم وهنر در دوره ی اسلامی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی پیشوایان خراسانی علم وهنر در دوره ی اسلامی

حجم دانلود: 9.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 224

پیشوایان خراسانی علم و هنر در دوره ی اسلامی

کتاب حاضر اثری از سینا صابری می باشد که توسط انتشارات آرسس منتشر شده است.

مطالعه و بررسی سرگذشت سرزمین ها، همواره در به ثمر رسیدن تفکرات جدید، نقش به سزایی را ایفا نموده. به این ترتیب که هرچه اطلاعات ما از حوزه موضوعات مربوط به محیط بیشتر می شود، زوایای پنهان دیگری نسبت به محیط تاریخی و جغرافیایی آن سرزمین به دست خواهد آمد.

یکی از راه های آشنایی با زوایای ناپیدا، معرفی عالمان، دانشمندان و هنرمندان آن مرز و بوم است چرا که معرفی ایشان به عنوان پیشوایان علوم و فنون می تواند نکاتی از قبیل چگونگی ساختار دینی، هنری، اقتصادی و دیگر بخش های مرتبط با جامعه را نمایان سازد.

موضوع این کتاب آشنایی با پیشوایان علوم و هنر سرزمینی تاریخی با نام خراسان است که با توجه به تأثیرگذاری این بخش در ترویج و شکوفایی دین اسلام، مطالعه ی احوال بزرگان این محیط جغرافیایی می تواند به شناخت جوانب تازه ای در حوزه دینی و اجتماعی یاری رساند.

در بخشی از این کتاب می خوانیم

ابو علی شقیق بن ابراهیم بلخی معروف به شقیق بلخی[194ه .] از مشایخ متصوفه خراسان بود. او را اولین صوفی دانسته اند که علم طریقت و اصول تصوف را در خراسان انتشار داد و در طریقت متصوفه، مصاحب ابراهیم بن ادهم و حاتم اصم بود و در معرفی استاد فقه وی آورده اند که نزد قاضی ابویوسف فقه آموخت.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب پیشوایان خراسانی علم وهنر در دوره ی اسلامی

مشخصات کتاب پیشوایان خراسانی علم وهنر در دوره ی اسلامی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 224

کنگره : ‏‫‬‭BP55/2‏‫‬‭/ص14پ9 1397

دیویی : ‏‫‬‭297/996

کتابشناسی ملی : 5197721

شابک : 978-600-8497-62-2

سال نشر : 1397

نظرات درباره کتاب پیشوایان خراسانی علم وهنر در دوره ی اسلامی