کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی رابطه اصول حسابداری و بانکداری

حجم دانلود: 831.4 کیلو بایت
صفحات کتاب : 166

معرفی کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری

نوشته ی مریم سلگی، به بررسی مباحثی در خصوص پیدایش حرفه حسابداری، تاریخچه تاسیس بانک های ایرانی و خدمات و تسهیلاتی که بانک ها به مشتریان ارائه می دهند، می پردازد.

حسابداری یک سیستم است که در آن فرایند جمع آوری، طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارش های مالی و صورت های حسابداری در شکل ها و مدل های خاص انجام می گیرد تا افراد ذینفع درون سازمانی مثل مدیران و یا برون سازمانی مثل بانک ها، دولت و... بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.

حسابداری به عنوان یک نظام پردازش اطلاعات، داده های خام مالی را دریافت نموده آن ها را به نظم در می آورد. محصول نهایی نظام حسابداری گزارش ها و صورت های مالی است که مبنای تصمیم گیری اشخاص ذینفع (مدیران، سرمایه گذاران، دولت و...) قرار می گیرد.

در بخشی از کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری می خوانیم

اهمیت انکارناپذیر نقش نظام بانکی کشور در کاهش میزان جرم صدور چک بلامحل، موجب شده است بسیاری از نظام های حقوقی جهان با تغییر و تجدید نظر در روند قانون گذاری خود برای بانک ها نقشی اجرایی و تا حدودی قضایی در برخورد با صادر کنندگان چک بلامحل قائل شوند.

موفقیت این نظام ها در کنترل و نیز به حداقل رساندن جرم صدور چک بلامحل و آسیب شناسی که در نظام حقوقی ایران صورت گرفته است، معاونت حقوقی و توسعه قضایی قوه قضاییه را به سوی تهیه پیش نویس اصلاح قانون صدور چک سوق داد.

در همین راستا از سال 1383 تا کنون جلسات کارشناسی متعددی با حضور قضات مجرب دستگاه قضا، مدیران و کارشناسان برجسته نظام پولی و بانکی کشور، تشکیل و با بهره گیری از مطالعات تطبیقی صورت گرفته در سایر نظام های حقوقی جهان، پیش نویس اولیه لایحه مزبور، تهیه و تدوین شد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری

مشخصات کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 166

کنگره : ‏‫HG3270/2‭‬ ‭/آ6‭س77 1396‬‬‬‬‬

دیویی : 332/10955‬

کتابشناسی ملی : 4760107

شابک : 978-600-8796-59-6

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری