کتاب بارقه ها

مقالات، سخنرانی ها و یادداشت ها

3 از 1 نظر

کتاب چاپی بارقه ها

صفحات کتاب : 562

معرفی کتاب بارقه ها

کتاب بارقه ها مجموعه ای از مقالات، سخنرانی ها و یادداشت های شهید آیت الله محمدباقر صدر است. کتاب دربرگیرنده موضوعات متنوعی چون اخلاق، تربیت، فلسفه، فقه، فرهنگ، اقتصاد، سیاست، اجتماع، حوزه و مرجعیت است.

شهید سید محمدباقر صدر اندیشمندی مجاهد بود که در عرصه های گوناگون اسلامی و علمی، اندیشه هایی نو و سخن هایی تازه داشت. او تلاش می کرد از هر فرصتی برای بیان صحیح و جامع هندسه فکری و عملی اسلام بهره بگیرد.

حاصل بخشی از این تلاش ها، مجموعه ای از مقالات، گفتارها و یادداشت ها بود که در موضوعات گوناگون، به فراخور نیاز زمانه و ظرفیت مخاطبان ارائه می شد. مجرا و بستر مطرح شدن این مقالات و گفتارها و یادداشت ها، مجلات علمی – فرهنگی، فرصت های پیش آمده در خلال کلاس های درس، همایش ها، پرسش های اقشار مختلف مردم و هر زمینه مناسب دیگر بود.

پژوهشگاه تخصصی شهید صدر تلاش کرد در این مجموعه که «بارقه ها» نام گرفت، تا حد ممکن ثمرات تلاش های این عالم مجاهد را گردآوری کند. ثمراتی که دربردارنده موضوعات گوناگون و متنوعی همچون اخلاق، تربیت، فلسفه، فقه، فرهنگ، اقتصاد، سیاست، اجتماع، حوزه و مرجعیت است. از این رو «بارقه ها» با در برداشتن این گستره از موضوعات متنوع، مجموعه ای است که می تواند تا حدی نمایی از هندسه فکری شهید صدر را به نمایش بگذارد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب بارقه ها

مشخصات کتاب بارقه ها

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 562

کنگره : ‏‫‭BP10/5‏‫‭/ص4و8041 1393

دیویی : ‏‫‭297/08

کتابشناسی ملی : 3744802

شابک : ‏‫978-964-5860-56-3‬‬

سال نشر : 1393

نظرات درباره کتاب بارقه ها