کتاب به دنبال کادی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی به دنبال کادی

صفحات کتاب : 115

معرفی مجموعه کتاب سرگذشت استعمار

مهدی میرکیایی در مجموعه 15 جلدی سرگذشت استعمار به بیان تاریخ مستند استعمار می پردازد. روان بودن روایت یکی از نقاط قوت مجموعه است. میرکیایی تلاش کرده با زبان ساده مخاطب را با فرایند تاریخی ۳۰۰ ساله استعمار آشنا سازد و سعی کرده با مفاهیم داستان چالش ایجاد کند. این مجموعه اثری مطلوب برای نوجوانان و حتی بزرگسالان است.

گزیده کتاب به دنبال کادی

 ساحل نشینان رود سند به مردی انگلیسی، که با کت و شلوار و کلاه سفید در اطراف خانه هایشان پرسه می زد، مشکوک بودند. انگلیسی ها بیشتر مناطق هند را تصرف کرده بودند؛ اما سند هنور خارج از قلمرو آن ها بود. خبر ستمگری انگلیسی ها در مناطقی که اشغال کرده بودند، مخصوصا مالیات هایی که از کشاورزان می گرفتند، به گوش ساکنان اطراف رود سند هم رسیده بود. آن ها اکنون می دیدند که سر و کله ی یک مرد انگلیسی در سرزمین سند هم پیدا شده؛ مردی که تلاش می کند سر حرف را با مردم باز کند و گاهی با داروهای اندکی که همراه دارد به درمان بیماران آن ها مشغول بود. 

معرفی مهدی میرکیایی نویسنده کتاب به دنبال کادی

 مهدی میرکیایی متولد 1352 در تهران است. اودارای مدرک دکتری تاریخ ایران بعد از اسلام می باشد وعضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی است. از فعالیت های وی می توان بهتالیف44 کتاب در حوزه رمان، داستان کوتاه و تاریخ معاصر و همجنین ترجمه آثاری چون: فرشته گیسوبلند (کره جنوبی) جادو در شهر بازی (بوسنی و هرزگوین) می باشد. 


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب به دنبال کادی

مشخصات کتاب به دنبال کادی

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : سرگذشت استعمار

صفحات کتاب : 115

کنگره : ‏‫‬‮‭D23‏‫‭

دیویی : ‏‫‬‮‭[ج]909

کتابشناسی ملی : 6043945

شابک : 978-600-03-2753-8

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب به دنبال کادی