کتاب آرام جان

خاطراتی از زندگی شهید محمدحسین حدادیان

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 11.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 160

خلاصه کتاب آرام جان

معرفی کتاب  آرام جان

 محمدحسین حدادیان که برای مقابله با داعش در جبهه سوریه هم جنگیده بود در همین تهران به شهادت رسید. 

 این شهید گرانقدر متولد سال ۱۳۷۴ و اهل تهران بود. وی در واقعه خیابان پاسداران تهران، به دست دراویش شورشی گنابادی به شهادت رسید. این کتاب داستان زندگی و شهادت محمد حسین از زبان مادرش است.

گزیده ای از کتاب آرام جان

بحث دراویش گنابادی همچنان داغ بود. خبرها از طریق محمدحسین به من می رسید. فضای مجازی هم که پر شده بود از این حرف ها. اوایل بهمن در فضای مجازی خبری منتشر شد که نهادهای اطلاعاتی قصد دارند نورعلی تابنده را بازداشت کنند. 

از محمدحسین سراغ گرفتم. گفت: «خود دراویش شایعه درست کردن!» بعد هم در تلگرام عکس فرستاد که حدود پنجاه نفرشان در خیابان پاسداران و کوچهٔ گلستان هفتم پراکنده و مستقر شده اند. شب و روز نداشت که باید بفهمیم سروته این کلاف به کجا بند است. محمدحسین می گفت از بجنورد و هشتگرد اتوبوس اتوبوس آدم آورده اند. قبل از این ماجراها هم رفته بود زاغ سیاهشان را چوب زده بود. اطلاعات ریزی از جلسات دراویش درآورده بود. می گفت تعداد زیادی در خانه ای اطراف خیابان پاسداران هیئت می گیرند؛ وقتی می خواهند آقای نورعلی تابنده را از خیابان رَد کنند کل خیابان را می بندند، بعضی از خانم ها آیفون خانه اش را می بوسیدند برای تبرک؛ تفش را می اندازد کف دست خانم ها که برای شفا ببرند برای مریض هایشان، در نماز برمی گردد به چپ و راستش نگاه می کند. شب ها می رفت شناسایی. وقتی می دیدم در حال شال وکلاه کردن است فوری دو تا تخم مرغ می پختم. تخم مرغ های رسمی که از شاهرود می آوردیم.

 هرکس می خواست بخورد می گفتم: «این ها برای محمدحسینه.» زهرا زودتر ادامهٔ جمله ام را با طعنه می گفت: «بچه م جون نداره!» نصفه شب می آمد؛ خسته و کوفته. سرجمع در شبانه روز دو سه ساعت می خوابید. صبح که پا می شد، انگار لایه ای آتش روی چشمش شعله می کشید. دلم کباب می شد. می گفت: «دراویش سروته گلستان هفتم رو بستن.» محمدحسین اطلاعاتش را درِگوشی به من می گفت. صندلی های یک اتوبوس را باز کرده بودند. آدم هایی که از شهرستان آمده بودند داخل آن می خوابیدند. می گفت لیدرهایشان عقب یک ون سبزرنگ جمع می شوند و آنجا اتاق فکرشان است.

 می گفت: «همه هم سبیل دررفته!» سطل آشغال گذاشته بودند وسط کوچه. عملاً ایست و بازرسی زده بودند. از ماشین های عبوری سؤال می کردند ساکن این کوچه اند یا نه، اطراف پاسداران با موتور و ماشین گشت می زدند؛ اگر کسی با ظاهر مذهبی به تورشان می خورد دوره اش می کردند. فقط سه تا تاکسی ون کارهای خدماتی شان رو انجام می دن! کندهٔ درخت میاره براشون که شب ها وسط کوچه آتیش روشن کنن! 15بهمن بود. بعدازظهر زهرا از داخل اینستاگرام بهم نشان داد که چطور دراویش به چند موتور نیروی انتظامی حمله ور شده اند.

 چهارستون بدنم می لرزید که نکند محمدحسین هم با آن ها سرشاخ شود و وسط آن معرکه ها صدمه ای ببیند. گوشی جواب نمی داد. نصفه عمر شدم تا پایش را بگذارد داخل خانه. بقیه خواب بودند. من را ندید. یک راست رفت بیخ بخاری. مثل جنین سرودستش را به هم چسباند. یواش پرسیدم: «شام خوردی؟» جا خورد.بیداری حاج خانم؟آره، مگه تو می ذاری؟


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها آرام جان

مشخصات کتاب آرام جان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 160

کنگره : PIR8339‭‬

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 6088739

شابک : 978-622-6609-98-2‬‬

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره آرام جان