کتاب برایم حافظ بگیر

مجموعه خاطرات سردار مدافع حرم؛ شهید حاج شعبان نصیری

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 20.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 344

خلاصه کتاب برایم حافظ بگیر


معرفی کتاب برایم حافظ بگیر

کتاب برایم حافظ بگیر نوشته زینب سوداچی از مجموعه مدافعان حرم انتشارات شهید کاظمی به زندگی شهید مدافع حرم، حاج شعبان نصیری می پردازد.

 درباره کتاب برایم حافظ بگیر

شهید حاج شعبان نصیری زاده اول فروردین ۱۳۳۷ از بنیانگذاران سازمان بدر و از اعضا و بنیانگذاران سپاه کرج بود. او از سال ۱۳۵۹ در جنگ ایران و عراق شرکت داشت و بعد از جنگ در سال ۱۳۹۶ در حال عملیات مستشاری در موصل به شهادت رسید.

پیکر وی در قطعه ۲۹ بهشت زهرا به خاک سپرده شده است.

جملاتی از کتاب برایم حافظ بگیر

حاج شعبان تعریف می کرد که:

یک روز در عراق با ابومهدی مهندس نشسته بودیم که حاج قاسم سلیمانی آمد به خط. آن زمان داشتیم روستاهای اطراف موصل را می گرفتیم؛ یعنی آخرین مکان های تحت اِشغال داعش. من به حاج قاسم گفتم: «فردا بالاخره موصل هم آزاد می شه، ولی راهکار ما برای مردم چیه؟»

حاج قاسم گفت: «موتور رو بردار بریم.»

من جلو نشستم، حاج قاسم هم تَرک موتور. به بقیه گفت: «ما می ریم منطقه رو می بینیم و برمی گردیم.» راه افتادیم. من شروع کردم به صحبت. حرفم به درازا کشید. حاج قاسم هم که می دید هنوز صحبت هایم تمام نشده، می گفت: «بریم این جا رو هم ببینیم، بریم اون جا رو هم ببینیم.» اطرافمان هم مدام خمپاره می خورد و منفجر می شد.

از رفتن ما حدود یک ساعت گذشته بود و همه نگران شده بودند؛  چون معمولاً رفت و برگشت برای شناسایی کمتر از یک ربع طول می کشد.

وقتی برگشتیم دیدیم همه، به خصوص ابومهدی، نگران و مضطرب، توی مسیر ایستاده و منتظر بودند.

می گفتند: «چرا این قدر طولانی رفتید؟... چرا تماس نگرفتید؟... نگفتید اگر شما رو زنده بگیرن، چه بر سر ما می آد؟... اگه شهید می شدید، کی می خواست جوابگو باشه؟...»

بعدها حاج قاسم در مراسم چهلمین روز شهادت حاج شعبان گفت: «از روزی که ایشان را دیدم، در جبهه های تکریت، احساس کردم که به زودی شهید خواهد شد. 

نور شهادت در وجود او؛ تعبد و معنویت و دین داری و خلوص، و اصرار برگمنامی... اصرار بر گمنامی و عمل در گمنامی... بی نظیر بود شهید نصیری. خداوند این شخصیت را در همهٔ قلب های جوانان ما جا دهد.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : مدافعان حرم

صفحات کتاب : 344

کنگره : BP52/66

دیویی : 297/998

کتابشناسی ملی : 5748714

شابک : 978-622-6609-37-1

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات