کتاب سفر غریب

سفرنامه حج

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی سفر غریب

حجم دانلود: 2.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 207

معرفی کتاب سفر غریب

سفر نامه حج

پس از ماه ها انتظار، اینک یک ساعتی است که سفر حج شروع شده است. یک ساعت پیش (ساعت هفت بعد از ظهر) از فرودگاه مهرآباد تهرانبا هواپیمای جت747پشت سر خلبان به سمت جده حرکت کردیم و اینک شام هم تمام شده است. به خصوص از دیروز به گونه دیگری هستم و احساس خلأ می کنم و از اینکه به دیدار خدا می رویم، احساس خضوع و خشوع بیشتری دارم، وناقابلیتی که در خود سراغ دارم، مرا از حضور در این سفر شرمسار و خجل می کند.از لحظه ای که به هواپیما سوار شده ایم حال عجیبی در من و برادرانی که همراهم هستند به وجود آمده، زیرا قابلیت حضور در آن مشاهد شریفه را در خود نمی یابم.

کتاب سفر غریب که در قالب سفرنامه به چاپ رسیده حاصل هشتاد روز سفر آقای مجتبی رحماندوست به عربستان، سوریه، اردن و ترکیه در سال 1361 است که علاوه بر شرح مناسک حج اطلاعات تاریخی و جغرافیایی دیگری را نیز دربر دارد.

درباره نویسنده

مجتبی رحماندوست (زاده ۱۳۳۳ در همدان)، نویسنده، شاعر و برادر مصطفی رحماندوست می‌باشد. او در دوره نهم نماینده مجلس شورای اسلامی بود اما برای دوره دهم رای نیاورد.

او در سال ۱۳۶۲ از طریق مسجد محل به صورت بسیجی به جبهه اعزام شد و در جنگ ایران و عراق از ناحیه یک دست و یک پا مجروح شد. او دارای مطالعات حوزوی بوده و دکترای تخصصی ادبیات عرب نیز دارد. مدیریت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و معاونت فرهنگی و هنری بنیاد مستضعفان و جانبازان از جمله مسئولیت‌های گذشته او محسوب می‌شوند. مجتبی رحماندوست هم‌اکنون در عین تدریس در دانشگاه تهران یکی از اعضای فرهنگستان هنر و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین بوده و در حال حاضر مدیرعامل "مجمع خیرین کشور" می‌باشد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب سفر غریب

مشخصات کتاب سفر غریب

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 207

کنگره : ‏‫‭BP188/8‏‫‭/ر35س7 1385

دیویی : ‏‫‭297/357

کتابشناسی ملی : ‭م‌84-35721

شابک : ‫‭978-964-506-145-4

سال نشر : 1385

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب سفر غریب