کتاب آغازی برای پرواز

شیوه های دعوت به نماز در فرزندان

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 104

خلاصه کتاب آغازی برای پرواز

معرفی کتاب آغازی برای پرواز

شیوه های دعوت به نماز در فرزندان

دین مبین اسلام نه تنها به افراد دستور می دهد که نماز را اقامه کنند، بلکه به آنها سفارش می کند که خانواده و فرزندان خود را نیز به این فریضه الهی دعوت و فرزندان خود را نمازخوان تربیت کنند. در این باره خدای متعال پیامبر خود را مورد خطاب قرار می دهد و می فرماید «وَأْمُرْ أَهْلَکَ بالصَّلَاةِ وَاصْطَبرْ عَلَیْهَا»؛ یعنی خانواده خود را به نماز فرمان بده و بر آن شکیبا باش. بدون شک می توان گفت هدف خداوند متعال از دستور به اقامه نماز، تربیت عبادی فرد و خانواده اوست.

بر هیچکس پوشیده نیست که تربیت فرزندان برای مداومت بر نماز با وجود دنیای پیچیده کودکان، برای والدین سختی های بسیاری دارد که اگر از راه درست وارد نشوند، بی شک کودک در آینده به مشکل بر خواهد خورد. والدین همیشه این ترس را دارند که راهی که پیش گرفته اند درست است یا خیر؟ آنها گاه در روشی که انتخاب کرده اند، تردید دارند.

این کتاب، راهکارهایی جهت تربیت عبادی و ترغیب فرزندان به عبادت با تأکید بر فریضه مهم نماز ارائه شده است.

در این کتاب به هجده راهکار اساسی و مجرب اشاره می کند که الگوبرداری والدین از این راهکارها می توانند با فرزندان خود به راحتی برای تربیت عبادی آنها اقدام کنند.

از جمله این راهکارها می توان به موراد زیر اشاره کرد: «آشنایی فزندان با مفاهیم نماز»، «بیان داستان هایی پیرامون نماز»، آسان گیری منطقی نسبت به نماز»، «گفتگو در مورد نماز» و …

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 104

کنگره : ‏‫‬‭‬‭BP186‏‫‭‬‮‭

دیویی : ‏‫‬‭‬‭297/353

کتابشناسی ملی : 5856113

شابک : 978-600-441-010-6

سال نشر : 1398

نظرات