کتاب فاطمه (س) از نگاه علی (ع)

3 از 1 نظر

کتاب چاپی فاطمه (س) از نگاه علی (ع)

صفحات کتاب : 248

معرفی کتاب فاطمه (س) از نگاه علی (ع)

کتاب فاطمه (س) از نگاه علی (ع) ترجمه و تکمیل شده کتاب فاطمه سلام الله علیها فی رؤیت علی علیه السلام است که دوازده سال پیش منتشر شده است. در آن کتاب فقط سخنان امیرالمؤمنین علیه السلام نقل شده بود و هیچ نکته ای در ذیل آن سخنان ذکر نشده بود.

در کتاب فاطمه (س) از نگاه علی (ع) علاوه بر ترجمه روان سخنان امیرالمؤمنین علیه السلام، تلاش شده است که با استفاده از آیات قرآن و احادیث رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه معصومین علیهم السلام مطالبی در ذیل سخنان حضرت بیاید که به فهم بهتر آن سخنان و شناخت جامع تر حضرت فاطمه سلام الله علیها کمک کند. این مطالب تحت عنوان «نکته ها» در هر فصلی ذکر شده است.

گزیده کتاب فاطمه (س) از نگاه علی (ع)

«برای ترسیم چهره ملکوتی دُخت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم و تبیین ابعاد شخصیت بی نظیر زهرای اطهر سلام الله علیها کسی بهتر از امیرالمومنین علیه السلام نمی تواند لب به سخن بگشاید. امیرالمومنین علیه السلام از عمق ایمان و صفای دل فاطمه سلام الله علیها خبر داشت و اوج گرفتن وی را در آسمان معرفت شاهد بود و از تلاطم امواج محبت در سینه دریایی زهرا حکایت ها داشت. امیرالمومنین علیه السلام عظمت روح زهرا را می شناخت و تعظیم ملائکه بزرگ الهی را در برابر استواری و صلابت وی مشاهده کرده بود و بر خود می بالید که همسری همچون زهرا دارد.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب فاطمه (س) از نگاه علی (ع)

مشخصات کتاب فاطمه (س) از نگاه علی (ع)

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 248

کنگره : BP27/28‏‫‬‮‭/م32ف2

دیویی : ‏‫‬‮‭297/973

کتابشناسی ملی : ‏‫3701813‬

شابک : 978-964-531-796-4‮‬

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب فاطمه (س) از نگاه علی (ع)