کتاب راز پلاک سوخته

بر اساس دست نوشته ها و خاطرات شهید مدافع حرم، مهدی طهماسبی در سوریه

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی راز پلاک سوخته

حجم دانلود: 19.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 253

معرفی کتاب راز پلاک سوخته

بر اساس دست نوشته ها و خاطرات شهید مدافع 

حرم، مهدی طهماسبی در سوریه

این کتاب بر اساس دست نوشته های شهید در قالب داستان و در 12 فصل نوشته شده است. راوی داستان کتاب، خود شهید می باشد و ماجرای سفری که شهید به سوریه داشت و تمام اتفاقات این سفر را در دفترچه ای ثبت می کرد، بصورت روایت داستانی به رشته تحریر در آمده است.

قالب داستان بر اساس یک روایت که در تفسیر برخی بزرگان دین از قبیل مرحوم فلسفی و… آمده چیده شده است که لحظات آخر زندگی یک مومن، تمام زندگی و... جلوی چشم مومن مثل یک فیلم رد می شود.

فصل اول داستان همان ساعات آخر زندگی این شهید است که در 11 فصل شهید زندگی و حوادث سفر اول خود را به سوریه بازگو می کند و در فصل 12( فصل آخر) بر می گردد به همان ساعات پایانی و لحظه شهادت.

شهید طهماسبی داور فوتبال و دارای مدرک درجه 1 داوری از فدراسیون فوتبال کشور به شمار می رود علاوه بر آن هم حافظ قرآن کریم، شاعر اهل بیت و هم مداح و ذاکری قابل بود. عمده شعرهای حماسی که می سرود در مراسم تحلیف دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) که با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار می شد توسط دانشجویان در مراسمات رژه خوانده می شد.

شهید طهماسبی در رشته کارگردانی و بازیگری هم دارای مدرک عالی بود. استاد نمونه تخریب دانشگاه امام حسین (ع) و خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران معروف به "مربی ادب" به سه جمله طلایی که شاگردان و همکارانش از او به یادگار دارند "نماز اول وقت، احترام به پدر و مادر و پهلوان باشیم" شناخته می شد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب راز پلاک سوخته

مشخصات کتاب راز پلاک سوخته

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 253

کنگره : BP52/66‭‬‭‬ ‭/ط9‏‫‭‮الف‬2 1398

دیویی : 297/996

کتابشناسی ملی : 5633327

شابک : 978-622-6609-12-8

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب راز پلاک سوخته