کتاب سر بر خاک دهکده

روایت یک نویسنده از پیاده روی اربعین به همراه چهار محافظش!

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی سر بر خاک دهکده

حجم دانلود: 10.8 مگا بایت
صفحات کتاب : 168

معرفی کتاب سر برخاک دهکده

زنی که روزی به دهکده خاک بر سر سفر کرده حالا با کتاب سر بر خاک دهکده، به دهکده ای سفر می کند که دوست دارد سر بر خاکش بگذارد. دهکده ای که شهردارش همان علمدار کربلا است. فائضه غفار حدادی نویسنده کتاب خط مقدم این بار قلمش رنگ و بوی اربعین می گیرید و از سفری می نویسد که سراسر رحمت و است و جذبه، رحمتی واسعه از سفره ارباب که در عالم پهن شده و جاذبه ای مغناطیسی که کل عالم را به خود مجذوب کرده است. خالق کتاب دهکده خاک برسر اثر جدیدی را خلق کرده که در آن به مقایسه تجربه سفر به اروپا و سفر به عراق را به تصویر می کشد. کتاب سر بر خاک دهکده روایتی است جذاب و خواندنی از پیاده روی اربعین، کتابی ملازم با اشک و خنده ی توامان.

گزیده کتاب سر بر خاک دهکده 

ما دهه شصتی ها توی صف بزرگ شده ایم و در این رشته تخصصی برای خودمان کسی هستیم! همه آن سال ها که من دوران جنینی و نوزادی و نوپایی و خردسالی را می گذراندم، بابا جبهه بوده و من و مامان دوتایی صف های مختلف را با استقامت خودمان از پا درآورده ایم. اما تا حالا صف سیم کارت نایستاده بودم که آن را هم الحمدلله تجربه کردم.

نوبتم که می رسد یکی اطلاعات پاسپورتم را توی تبلتی وارد می کند و همان تبلت را بلند می کند و بدون اینکه اجازه بگیرد از صورتم عکس می گیرد. از مراحل خرید است گویا! یکی هم پول را می گیرد و بسته سیم کارت را تحویل می دهد. چند نفر سرپا بین مردم می چرخند و سیم کارت های جدید را برای آن ها که مایلند توی گوشی می اندازند و چک می کنند که فعال شده باشد. خودم را به اولین نمونه از آن ها می رسانم.

سرش شلوغ است. خودم سنجاق ته گرد دارم. سیم کارت را می اندازم و می دهم که فقط فعالش کند. به محض فعال شدن اینترنت چشمان مرد از تعجب گرد می شود. چند لحظه طول می کشد که بدانم چه اتفاقی افتاده. تلگرام گوشی من از دهم اردیبهشت که فیلتر شده تا این لحظه که ششم آبان نود و هفت است باز نشده.

اینجا که دیگر تلگرام فیلتر نیست، به محض اتصال به اینترنت بالای هزار پیام روی آن آمده! مامور فعالساز در حالی که گوشی ام را پس می دهد، با دست اشاره می کند به تلگرام و می خندد. لابد فکر کرده این همه پیام در همین یک و نیم ساعتی که توی هواپیما بوده ام آمده و احتمالا من خیلی آدم خفنی هستم که دوستان و هوادارانم در هر ساعت برایم هزاران پیام می فرستند!

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب سر بر خاک دهکده

مشخصات کتاب سر بر خاک دهکده

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 168

کنگره : DS79/9

دیویی : 915/675044

کتابشناسی ملی : 5894599

شابک : 978-622-6609-65-4

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب سر بر خاک دهکده