کتاب راهنمای موضوعی ده گفتار

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 1.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 85

خلاصه کتاب راهنمای موضوعی ده گفتار

معرفی کتاب راهنمای موضوعی ده گفتار

کتاب ده گفتار را شهید مرتضی مطهری نوشته است و این کتاب راهنمای موضوعی کتاب شهید مطهری است. در راستای پروژه موضوعی کردن آثار شهید مرتضی مطهری، این بار به ارائه کتاب ده گفتار پرداخته است. 

وی کتاب ده گفتار را به صورت مستقل و کتاب های حماسه حسینی جلدی های 1 و 2 را به صورت یک جلد کتاب های جهان بینی اسلامی شهید مطهری (شش جلد) را نیز به صورت یک جلد دسته بندی موضوعی کرده و در اختیار علاقه مندان علوم انسانی قرار داده است.

نویسنده با این هدف اقدام به موضوعی کردن کتاب های استاد مطهری نموده است که عقیده دارد اگر محققان وقت خود را صرف خواندن کتاب های متعدد و قسمت های غیر مرتبط کتاب کنند، وقت آن ها هدر خواهد رفت.

این کار به محققان کمک می کنند که بدانند در هر کتاب چه موضوع هایی وجود دارد و آن موضوع در کدام صفحه کتاب قرار دارد. این کار باعث می شود که مرحله مطالعات کتابخانه ای محققان به حداقل برسد و آن ها به جای معطل شدن فراوان در مطالعه، فیش برداری، دسته بندی و موضوعی کردن آن ها، اکثر وقت خود را در مرحله بررسی، کنکاش، تجزیه و تحلیل و در نهایت خلق ایده های جدید صرف کنند.

 کتاب ده گفتار به موضوعاتی چون: آثار و نتایج تقوا، آزادی، اجتهاد، بررسی احادیث و احادیث جعلی، احیای فکر دینی، استعمار، اخلاق، اخلاص، اصالت فرد، اصلاح طلبی، امامت و... می پردازد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 85

کنگره : ‏‫‬‭‬‭BP10/5‏‫‬‭‬‭/م6د9075 1388

دیویی : ‏‫‬‭‬‭297/08

کتابشناسی ملی : ‎1‎5‎4‎4‎9‎2‎4

شابک : 978-964-506-620-6‬

سال نشر : 1388

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات