کتاب روزنامه پاکستان

شرح و تفسیر یک سفر دو هفته ای به جمهوری اسلامی پاکستان

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB)

حجم دانلود: 2.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 96

خلاصه کتاب روزنامه پاکستان

روزنامه پاکستان

 شرح و تفسیر یک سفر دو هفته ای به جمهوری اسلامی پاکستان

این کتاب دربرگیرنده خاطرات سفر ماجراجویانه سید امیر سادات موسوی (شاعر و نویسنده) به کشوری است که هنوز برای مردم ما ناآشنا و غریبه مانده است. سادات موسوی خود درباره این کتاب می گوید: «در ابتدای سفر، حتی یک درصد هم به انتشار سفرنامه ام فکر نمی کردم. یک روز گذشت، دو روز گذشت و کم کم دیدم چقدر این همسایه برای ما غریبه است.

 احساس کردم دردها و دغدغه های جامعه ی پاکستان، خیلی برای جامعه امروز ایرانی حرف دارد. این شد که تصمیم گرفتم هرطور شده خاطراتم را سر و سامان بدهم و منتشر کنم». این کتاب در ۱۳ فصل با زبانی طنزآمیز نوشته شده است. مخاطب با خواندن این کتاب با نویسنده همراه می شود و تجربه سفری در متن جامعه پاکستان را تجربه می کند.

در خلال این سفر با روحیات و رفتار اجتماعی مردم پاکستان و تفکرات آن ها در مورد مسائل سیاسی و بین المللی آشنا می شویم. این کتاب حاوی اطلاعات ارزشمندی درباره جایگاه های گروه های تروریستی در پاکستان و تأثیر آن بر این کشور است. وضعیت زبان و ادبیات در این کشور، نظام آموزشی و دانشگاهی و همچنین وضعیت شیعیان در این کشور از دیگر مطالبی است که با زبانی شیرین و طنزآمیز در روزنامه پاکستان مطرح شده است.

 در انتهای کتاب نیز چند صفحه ای به تصاویر این سفر اختصاص یافته است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 96

کتابشناسی ملی : 3781999

شابک : ‏‫‬‭978-600-03-0056-2

سال نشر : 1394

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات