کتاب روزنامه پاکستان

شرح و تفسیر یک سفر دو هفته ای به جمهوری اسلامی پاکستان

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB) روزنامه پاکستان

حجم دانلود: 2.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 96

روزنامه پاکستان

 شرح و تفسیر یک سفر دو هفته ای به جمهوری اسلامی پاکستان

این کتاب دربرگیرنده خاطرات سفر ماجراجویانه سید امیر سادات موسوی (شاعر و نویسنده) به کشوری است که هنوز برای مردم ما ناآشنا و غریبه مانده است. سادات موسوی خود درباره این کتاب می گوید: «در ابتدای سفر، حتی یک درصد هم به انتشار سفرنامه ام فکر نمی کردم. یک روز گذشت، دو روز گذشت و کم کم دیدم چقدر این همسایه برای ما غریبه است.

 احساس کردم دردها و دغدغه های جامعه ی پاکستان، خیلی برای جامعه امروز ایرانی حرف دارد. این شد که تصمیم گرفتم هرطور شده خاطراتم را سر و سامان بدهم و منتشر کنم». این کتاب در ۱۳ فصل با زبانی طنزآمیز نوشته شده است. مخاطب با خواندن این کتاب با نویسنده همراه می شود و تجربه سفری در متن جامعه پاکستان را تجربه می کند.

در خلال این سفر با روحیات و رفتار اجتماعی مردم پاکستان و تفکرات آن ها در مورد مسائل سیاسی و بین المللی آشنا می شویم. این کتاب حاوی اطلاعات ارزشمندی درباره جایگاه های گروه های تروریستی در پاکستان و تأثیر آن بر این کشور است. وضعیت زبان و ادبیات در این کشور، نظام آموزشی و دانشگاهی و همچنین وضعیت شیعیان در این کشور از دیگر مطالبی است که با زبانی شیرین و طنزآمیز در روزنامه پاکستان مطرح شده است.

 در انتهای کتاب نیز چند صفحه ای به تصاویر این سفر اختصاص یافته است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب روزنامه پاکستان

مشخصات کتاب روزنامه پاکستان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 96

کتابشناسی ملی : 3781999

شابک : ‏‫‬‭978-600-03-0056-2

سال نشر : 1394

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب روزنامه پاکستان

98910****2870

چقدر عالی که همچین سفری رو آقای سادات موسوی انجام دادن و خاطراتشون رو هم منتشر کردن. دمشون گرم. کاش من هم می‌تونستم سفری به پاکستان داشته باشم.

1400/4/8

پاسخ