کتاب سفر به ریشه ها

مجموعه داستان

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB) سفر به ریشه ها

حجم دانلود: 168.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 97

سفر به ریشه ها 

مجموعه داستان 

«سفر به ریشه ها» از 9 داستان کوتاه تشکیل شده است: پاییز، رنگین کمان، آن سوی دیوار شب، سفر به ریشه ها، ناگه غروب کدامین ستاره، کوچه اقاقیا، آن زن، قاب انتظار و هودج. داستان های این مجموعه برای خواننده تداعی کننده اتفاق هایی است که می تواند در زندگی هر کسی روی داده باشد.

 اگرچه نمی توان یک تم مشخص برای این مجموعه انتخاب کرد ولی مرگ و انتظار از مهم ترین بن مایه های داستانی این کتاب به شمار می روند. حتی در داستان اول آنجا که نویسنده از پاییز و خاطرات دایه می نویسد باز هم انتظاری را طلب می کند که انگار پایانی ندارد. مؤلف سعی کرده با بومی سازی برخی داستان ها آن ها را از قالب های رایج این روزهای عرصه داستان نویسی جدا کند، داستان هایی که انگار جایی برای روایت ندارند جز یک آپارتمان. بدین ترتیب قصه هایی در «سفر به ریشه ها» خلق کرده که ملموس هستند و خواندن آن ها برای مخاطب تجربه ای دلنشین به همراه دارد؛ حتی آنجا که در داستان «قاب انتظار» از مرگِ عزیزی حرف می زند که نشانه اش چیزی نیست جز خشک شدن یاس دیواری و افتادن شته به جان گلابی پیوندی.

 داستان های این کتاب روایت های ساده خطی دارند و شاید همین سرراست نوشتن، مهم ترین خصوصیت این کتاب باشد که آن را خواندنی و جذاب کرده است. کتاب های راضیه تجار در قالب مجموعه ای با طراحی جلد مسعود طاهری عرضه شده است که استفاده از پارچه و نقش و نگارهای چادرنماز، حال و هوایی تازه و در عین حال ارزشی و سنتی به این آثار داده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب سفر به ریشه ها

مشخصات کتاب سفر به ریشه ها

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 97

کنگره : ‏‫PIR7994‭ /ج22‭‬‏‫‬‭س7 1393

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 3436945

شابک : 978-600-175-710-5

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب سفر به ریشه ها