کتاب قصه شنیدنی دایی جان

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB) قصه شنیدنی دایی جان

حجم دانلود: 189.4 کیلو بایت
صفحات کتاب : 71

معرفی کتاب قصه شنیدنی دایی جان

مجموعه 8 داستان طنز برای نوجوانان از سید سعید هاشمی. زبان سیال و صمیمانه هاشمی، با رندی ها و ظرافت های طنازانه از نکات قوت کتاب هاشمی است. کتاب قصه ی شنیدنی دایی جان مجموعه ای مشتمل بر هشت داستان طنز با عنوان های «غروبی به رنگ خاکستری»، «دزدها»، «هزار پا»، «یک مسأله مشکل»، «قصه ی شنیدنی دایی جان»، «گربه ای که آبرو داشت»، «خوابم پریده است» و «گرگ ها، یملک ها» است که برای مخاطبان نوجوان نوشته شده است.

 از آنجا که هاشمی تجربه عملی گسترده ای در زمینه نگارش داستان نوجوان داشته و سال هاست که در مجله «سلام بچه ها» مطلب می نویسد به خوبی با روحیات آن ها آشنا بوده و می داند چطور باید حرف بزند که نوجوان ها با او همراه شده و به داستانش گوش بسپارند.

آنچه به داستان های این مجموعه خصلتی منحصربه فرد داده رویکرد جالب نویسنده به مسائل است که ریشه در آشنایی وی با روحیات درونی نوجوانان دارد؛ همین امر موجب اعتماد مخاطبان نوجوان به نویسنده شده و بستر ارتباطی مناسب آن ها با نویسنده و داستان هایش را فراهم می سازد.

 هاشمی همچنین تلقی عمیقی از نوجوانان داشته و با جدی گرفتن آن ها می تواند داستان هایی طنزآمیز برای آن ها بنویسد و به رغم غالب طنزپردازان دیگر، توفیق چشمگیری هم کسب کند. توانمندی نویسنده در نوعی نثرنویسی مبتنی بر محاورات عامیانه شفاهی (در عین اجتناب از فرو غلطیدن به دره سطحی نگاری) و کاربرد نامرئی تکنیک ها و تمهیدات فرمی، مجموعاً لحظات شاد و مفرحی را برای نوجوانان خلق می کند که البته آموزنده نیز هست.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب قصه شنیدنی دایی جان

مشخصات کتاب قصه شنیدنی دایی جان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 71

کنگره : PIR8299‭/‮ال‍ف‌‬53ق‌6 1383

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : ‭م‌83-2061

شابک : 978-964-471-912-7

سال نشر : 1383

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب قصه شنیدنی دایی جان