کتاب برزیل

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی برزیل

حجم دانلود: 23.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 421

معرفی کتاب برزیل

کتاب برزیل به تألیف محمودرضا برازش می باشد که توسط انتشارات آفتاب هشتم منتشر شده است. برزیل بزرگ‌ ترین و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است.

 پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است. برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌ مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.

 این کشور دارای زمین‌های کشاورزی گسترده و جنگل‌های استوایی است. و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است. برزیل مستعمره پرتغال بود و این کشور تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند. برزیل کشوری چند ملتی است و جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی، سرخ‌پوستان آمریکا، آفریقائیان و نیز آسیائیان است. مذهب اصلی این کشور کاتولیک کلیسای رم است. زبان پرتغالی برزیل فاقد هر گونه استاندارد رسمی در مورد تلفظ است، و با توجه به هر منطقه ممکن است تلفظ‌ها تغییر کند. کتاب برزیل شما را با این کشور و جنبه های مختلف آن آشنا می کند.

گزیده کتاب برزیل

برزیل وسیع ترین جنگل های بارانی دنیا را دارد و پس از روسیه دومین کشوری است که بیشتر مساحت آن را جنگل پوشانده است. جنگل های برزیل را میتوان به دو گروه کلی تقسیم کرد:

جنگل بارانی که حدود 60 درصد برزیل را پوشانده و حدود 3 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد. وسعت جنگل های بارانی در برزیل برابر با یک سوم مساحت از تمام جنگل های بارانی در دنیا است.


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب برزیل

مشخصات کتاب برزیل

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : آشنایی با کشورهای جهان

صفحات کتاب : 421

کنگره : ‏‫‬‮‭F2508‏‫‬‮‭/ب33ب4 1393

دیویی : ‫‬‮‭981

کتابشناسی ملی : 3472466

شابک : 978-600-93743-2-8

سال نشر : 1393

نظرات درباره کتاب برزیل