کتاب از ری تا شام

روایت ناتمام احمد غلامی

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 27.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 533

خلاصه کتاب از ری تا شام

معرفی کتاب از ری تا شام

کتاب از ری تا شام نوشته علی مژدهی است این کتاب روایت زندگی احمد غلامی شهید مدافع حرم است که مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برای خوانندگان و پژوهشگران علاقه‌مند منتشر کرده است. کتاب از ری تا شام تاریخ شفاهی دفاع مقدس روایت سردار احمد غلامی است جانشین تیپ ۱۰ سیدالشهدا (ع) و فرمانده تیپ ۱۱۰ خاتم‌الانبیا (ص) در دوران دفاع مقدس بود. سردار شهید غلامی در این کتاب جنگ را از منظر خود و آن‌گونه که درک کرده روایت کرده است. 

در واقع این کتاب مجموعه‌ای از فعالیت‌ها، تجربه‌ها و البته قضاوت‌های شخصی او است. از «ری تا شام» نتیجه ۱۸ جلسه گفت‌وگو مرحوم علی مژدهی با سردار شهید غلامی، اما این کتاب به دلیل شهید شدن این سردار بزرگوار در دفاع از حرم ناتمام ماند. زبان کتاب روان است و شش بخش دارد و در ابتدای هر بخش خلاصه‌ای از مطالب فصل آمده است. 

گزیده کتاب از ری تا شام

«فرماندهان ما عموماً وقتی راهی برایشان نمی‌ماند، مجبور می‌شدند بلند شوند یک جا در خط بروند. هدف آن‌ها ادای تکلیفشان بود.

حالا اگر شهید می‌شدند که چه‌بهتر. خوشا به حال آن‌ها که راه شهادت را که بهترین راه است انتخاب کردند. ما که ماندیم، سرمان کلاه رفت. الآن یکسری از فرماندهان ما که پیر شده‌اند، دنبال این هستند که به سوریه یا جای دیگری بروند که حداقل با عزت بروند و در رختخواب نمیرند. من با چند نفر از این فرماندهان حرف زده‌ام. حسرت آن دوران را می‌خوردند و می‌گفتند خوشا به حال شهدا.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : تاریخ شفاهی دفاع مقدس

صفحات کتاب : 533

کنگره : ‏‫‭DSR1628

دیویی : ‏‫‭‭955/0843092‬‬‬

کتابشناسی ملی : 5691318

شابک : 978-622-668-10-0

سال نشر : 1398

نظرات