کتاب بیرون ذهن من

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 395

خلاصه کتاب بیرون ذهن من

معرفی کتاب بیرون ذهن من

ملودی دختری است که از کودکی مجبور بوده از ویلچر استفاده کند. اما مشکل اصلی او این نیست.

ملودی مشکلی دارد که باعث می شود ارتباط او با دنیای بیرون کاملاً قطع باشد. او نمی تواند راه برود، نمی تواند صحبت کند، نمی تواند توانایی ذهنی اش را به نمایش بگذارد و با دیگران ارتباط برقرار کند. او می داند با دیگران فرق دارد، ذهنش پر از کلماتی است که نمی تواند بیان شان کند. او نمی خواهد در کلاس کودکان با نیازهای ویژه باشد، دوست دارد به بقیه ثابت کند که می تواند همراه با بقیه ی همسن و سالانش درس بخواند و در هوش چیزی از آن ها کم ندارد.

این کتاب بیش از هر چیز از استیصال ملودی در برقراری ارتباط با دنیای بیرون حرف می زند، کلمه های محدودی که روی سینی ویلچر او نصب شده و ملودی با انگشت به آن ها اشاره می کند برایش کافی نیست. بالاخره با حمایت مادر و پدرش و همسایه شان خانم وی، ملودی می تواند از کلاس ویژه بیرون بیاید و مثل بقیه در کلاس عادی درس بخواند.

کاترین دختری است که مسئولیت همراهی ملودی در کلاس آقای دیمینگ را برعهده دارد. اما چیزی که زندگی ملودی را عوض می کند حضور در این کلاس نیست، خرید دستگاهی پیشرفته است که ذهن پیچیده ملودی را نمایش می دهد و ارتباط او با دنیای بیرون را ممکن می کند. تا جایی که ملودی در مسابقه هوش و اطلاعات عمومی بین استانی مقام می آورد، اما باز هم همکلاسی هایش حاضر به پذیرش او در کنار خودشان نیستند.

کتاب بیرون ذهن من بیش از هر چیز درباره تلاش ملودی برای ثابت کردن خودش است و می تواند نگاه هر خواننده ای را نسبت به توانایی کودکانی با شرایط خاص تغییر بدهد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 395

کنگره : PS3559‭‬ ‭/ر95‏‫‭ب9

دیویی : ‏‫‭[ج] 813/6

کتابشناسی ملی : 3894556

شابک : 978-600-296-349-9

سال نشر : 1398

نظرات