کتاب ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

3 از 1 نظر

ناشر: افق

نویسنده:

مترجم: پروین علی پور

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 231

خلاصه کتاب ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

معرفی رمان ته کلاس ردیف آخر صندلی آخر

کتاب ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر، به توصیف نوجوانی می‌پردازد که شکست‌های پیشین در زندگی و روابط اجتماعی، زندگی وی را کاملا از کنترل خارج کرده است. «لوییس سکر» در کتاب ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر، به توصیف دقیق و زیبای روحیات و عواطف این کودکان و پیچیدگی رفتار با آنان پرداخته و شیوه برخورد و واکنش صحیح نسبت به آنان را ارائه کرده است. 

برادلی چاکرز بزرگ‌ترین و خشن‌ترین شاگرد کلاس پنجم یک مدرسه بود که همیشه در ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر می‌نشست. او هیچ‌گاه دوستی نداشت و همیشه رفتارهای ناشایستی داشت و همه را عصبانی می‌کرد. با این وجود که پدر و مادر او دوستش می‌داشتند اما او با آن‌ها نیز مشکل داشت.

او از اینکه بدترین نمره را می‌گرفت خوشحال می‌شد و به هیچ چیز اهمیتی نمی‌داد تا اینکه دانش‌آموز جدیدی به نام جف فیشکین از واشنگتن دی سی به این مدرسه منتقل شد و تلاش کرد تا با برادلی رابطهٔ دوستی برقرار کند؛ اما مانند بقیه در این کار موفق نمی‌شود.

همچنین مشاور جدیدی به نام کارلا به این مدرسه می‌آید که در انتها روند زندگی برادلی با ورود این دو نفر به مدرسه به کلی دگرگون می‌شود و او روز به روز نمرات بهتری می‌گیرد و همچنین با دیگران به خوبی کنار می‌آید؛ گرچه کارلا در آخر به خاطر اعتراض‌های والدین به روش‌های خاصش در مشاوره با کودکان مجبور می‌شود از مدرسه برود؛ حال آنکه همهٔ دانش‌آموزان با کمک او بر ترس‌ها و مشکلات خود پیروز شده بودند و او را دوست می‌داشتند.

«برادلی چاکرز» مزخرف‌ترین بچه مدرسه بود، یک هیولای تمام عیار. هیچ چیز به اندازه تنبیه شدن او، بچه‌های دیگر را خوشحال نمی‌کرد. او در کلاس «خانم ایبل» در ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر می‌نشست، چون دیگر عقب‌تر از آنجا جایی برای نشستن او نبود؛ تا اینکه «کارلا» به مدرسه آن ها آمد ... و برادلی تبدیل به دوست ‌داشتنی‌ترین پسر مدرسه شد.

کتاب ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر، به توصیف نوجوانی می‌پردازد که شکست‌های پیشین در زندگی و روابط اجتماعی، زندگی وی را کاملا از کنترل خارج کرده است. «لوییس سکر» در کتاب ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر، به توصیف دقیق و زیبای روحیات و عواطف این کودکان و پیچیدگی رفتار با آنان پرداخته و شیوه برخورد و واکنش صحیح نسبت به آنان را ارائه کرده است. مطالعه کتاب به معلمان، مشاوران و والدینی که با نوجوانان ناسازگار رویاروی هستند، پیشنهاد می‌شود. جذابیت و طنز کتاب مطالعه آن را برای خوانندگان نوجوان و بزرگسال، بی‌اندازه شیرین می‌کند.

کتاب ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر»، برنده ۱۹ جایزه ادبی در امریکا شده است.

رمان نوجوان ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر برای دانش‌آموزان چهارم، پنجم و ششم دبستان مناسب است، مخصوصا برای دانش آموزانی که با سیستم مدرسه و رابطه با گروه هم‌سالان مشکل دارند، قلدری می‌کنند یا خود اذیت می‌شوند. این کتاب خوش‌خوان به درک بهتر دیگران و کشف معجزه‌ همدلی کمک می‌کند. نویسنده‌ش، نویسنده رمان درخشان گودال‌هاست.

به طور خلاصه، تبدیل برادلی از شخصیتی منفور به فردی دوست‌داشتنی، روند
اصلی کتاب است که در این میان، حوادث و شخصیت‌های گوناگون به پویایی نوشتار
کمک می‌کنند.

متن پشت کتاب ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

گاهی سخت ترین کار دنیا این است که توانایی هایت را باور کنی!

برادلی چاکرز، بزرگترین شاگرد کلاس، تا دلت بخواهد دروغ می بافد؛ آن هم دروغ های شاخدار! او با هم شاگردی هایش توی مدرسه دعوا راه می اندازد و از درس و مشق متنفر است.

در مدرسه هیچ کس جز کارلا، مشاور جدید مدرسه، برادلی را دوست ندارد. کارلا از شنیدن داستان های عجیب و غریب او خوشش می آید و فکر می کند او واقعا باهوش است. اما کارلا چه کند تا برادلی خودش را عوض کند؟

برادلی چاکرز، پشت میزش، ته ِکلاس ...، ردیف ِ آخر ...، صندلی آخر نشست. هیچ کس در صندلی کناری، یا جلویی او ننشسته بود. برادلی جزیره بود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 231

کنگره : PS3563‭‬ ‭/‮الف‬7‏‫‬‮‭ت9

دیویی : ‏‫‬‬‮‭‭‬‭‭[ج] 813/54

کتابشناسی ملی : 3830541

شابک : 978-600-353-127-7

سال نشر : 1395

نظرات