کتاب حماسه امام سجاد علیه السلام

تحلیل مبارزات سیاسی امام سجاد (ع)

3 از 1 نظر

کتاب چاپی حماسه امام سجاد علیه السلام

صفحات کتاب : 282

معرفی کتاب حماسه امام سجاد علیه السلام

کتاب حماسه امام سجاد علیه السلام به همت انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای و در سه بخش تنظیم و منتشر شده است که بخش اصلی این کتاب شامل سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سال ۵۲ در جمع نمازگزاران و جوانان انقلابی در مسجد کرامت مشهد درباره شخصیت و مبارزات سیاسی و فرهنگی امام سجاد علیه السلام است.

از نگاه مقام معظم رهبری حماسه امام سجادعلیه السلام سه عنصر دارد که عبارتند از تدوین اندیشه ناب اسلامی و تدریس و تبیین آن، آشنا سازی مردم با حقانیت اهل بیت به عنوان مصادیق راستین اولو الامر و ارائه کنندگان واقعی حاکمیت الهی و ایجاد و تقویت تشکیلات اسلامی برای زمینه سازی حکومت الهی. کتاب حماسه امام سجاد در 282 صفحه به خوبی عظمت و نقش امام سجاد علیه السلام را در پیشبرد فرهنگی-سیاسی جامعه تشیع آشکار می کند.

کتاب حماسه امام سجاد علیه السلام در سه بخش تنظیم گردیده است، بخش نخست که در کتاب با عنوان"به جای مقدمه" آورده شده، مشتمل بر سخنرانی رهبر معظّم انقلاب در کنگره‌ی جهانی امام رضا(علیه‌السلام) میباشد. ایشان در این سخنرانی که در سال 1365 ایراد گردیده به تبیین نظریه‌‌ی انسان 250 ساله پرداخته اند.

بخش اصلی کتاب نیز به چهار گفتار از ایشان پیرامون مبارزات سیاسی و فرهنگی حضرت زین العابدین(علیه‌السلام) اختصاص یافته که این گفتارها در سال 1352 در جمع پرشور جوانان و نمازگزاران "مسجد کرامت" شهر مشهد مقدّس پس از اقامه‌ی نماز مغرب و عشا بیان شده است.

همچنین با هدف غنای مطالب و تکمیل مباحث و نظرات معظّم له در موضوع زندگی امام سجّاد(علیه‌السلام)، مجموعه مصاحبه‌های مجلّه‌ی پاسدار اسلام با ایشان که در سال 1361 صورت گرفته و در شماره‌های 6 تا 12 آن نشریه منتشر گردیده بود نیز به همراه برخی اضافات و ارجاعات در بخش سوم کتاب آورده شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب حماسه امام سجاد علیه السلام

مشخصات کتاب حماسه امام سجاد علیه السلام

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 282

کنگره : ‏‫‭DSR1692

دیویی : ‏‫‭955/0844

کتابشناسی ملی : 7521502

شابک : 978-622-7491-08-1

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب حماسه امام سجاد علیه السلام

98919****5133

عالی

1399/12/25

پاسخ