کتاب 33 استراتژی جنگ

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 8.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 672

خلاصه کتاب 33 استراتژی جنگ

معرفی کتاب 33 استراتژی جنگ

در کتاب ۳۳ استراتژی جنگ نوشته رابرت گرین یادمی‌گیرد که
چطور با استفاده از استراتژی‌های راهبردی فرماندهان بزرگ تاریخ، سکان کشتی زندگی‌تان را به دست بگیرید. شاید بپرسید چرا استراتژی‌های جنگ؟ مگر می‌شود آنچه در میدان جنگ پیاده می‌شود را در زندگی روزانه پیاده کرد؟

بله می‌شود چون در زندگی هم خیلی‌وقت‌ها ما در حال جنگ هستیم و بنابراین نیاز به استراتژی داریم. زندگی روزانه و به ویژه کسب‌وکار شباهت زیادی به میدان جنگ دارد. جنگی که در آن رقبا برای کسب منافع شخصی بیشتر باهم رقابت می‌کنند. پس استراتژی مناسب ابزاری کارآمد برای حل مشکلات است. ذهن سرآغاز همه نبردها و استراتژی‌ها است ذهنی که به آسانی تحت تاثیر احساسات قرارگیرد نمی‌تواند به درستی شرایط را ارزیابی کند و قطعا با انتخاب راهبردی نادرست هدف و فرصت‌هایش را به باد می‌دهد. 

جنگ یا هرگونه تضاد فقط از طریق استراتژی پیش برده می‌شود و به پیروزی می‌انجامد. استراتژی را خطوط و پیکان‌هایی ببینید که به‌سمت هدفی کشیده می‌شوند تا شما را به نقطه‌ای معین در دنیا رهنمون سازند، به شما کمک کنند در طول مسیر خود به مشکلات حمله‌ور شوید و بفهمید چطور دشمن خود را احاطه و آنگاه ویران کنید. پیش از هدایت این پیکان‌ها به‌سوی دشمن، باید آن‌ها را به‌سوی خود روانه کنید.

ذهن شما نقطه آغازین تمام جنگ‌ها و استراتژی‌هاست. ذهنی که به‌راحتی تحت تأثیر هیجانات قرار می‌گیرد، به‌جای حضور در حال، در گذشته است و ازآنجاکه نمی‌تواند دنیا را به‌روشنی و فوریت بنگرد، استراتژی‌هایی خلق می‌کند که همواره از هدف فاصله دارند.

برای تبدیل‌شدن به استراتژیست باید سه گام بردارید. اول، از ضعف‌ها و بیماری‌هایی آگاه شوید که بخشی از ذهن شما را درگیر کرده و قدرت استراتژیک آن را ربوده است. دوم، با خودتان جنگ راه بیندازید تا ثابت‌قدم‌تر به جلو حرکت کنید. سوم، با به‌کارگیری استراتژی‌های معین با دشمنان درون خود جنگی تمام‌عیار راه بیندازید و آن‌ها را از پا درآورید.

چهار فصل پیش رو ترسیم شده‌اند تا شما را از اختلالاتی آگاه کنند که احتمالاً همین حالا در ذهنتان شاخه گسترانده‌اند و شما را برای ریشه‌کن‌کردن آن‌ها به سلاح‌هایی مجهز کنند. وقتی با تفکر و تمرین آن‌ها را تحت فرمان خود درآورید، می‌توانید از آن‌ها به‌عنوان ابزاری برای اصلاح خویش در نبردهای آتی استفاده و استراتژیست عظیم و برجسته درونتان را آزاد کنید.


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 672

کنگره : BJ1581/2‏‫‭/گ44ق9 1398

دیویی : 303/6

کتابشناسی ملی : 5604372

شابک : 978-622-220-032-9

سال نشر : 1398

نظرات