کتاب پشت صحنه جنگ 33 روزه

خاطرات معاون سیاسی نبیه بری، مسئول مذاکرات سیاسی در طول جنگ به نمایندگی از حزب الله

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی پشت صحنه جنگ 33 روزه

حجم دانلود: 27.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 384

معرفی کتاب پشت صحنه جنگ 33 روزه

کتاب پشت صحنه جنگ 33 روزه، خاطرات معاون سیاسی جنبش امل است در طول جنگ و به دلیل وحشیگری صهیونیست‌ ها و قصد جدیشان برای ترور سید حسن نصرالله، امکان اینکه دبیر کل حزب ‌الله شخصا مذاکرات و بحث‌ های سیاسی را (آن هم با آن حجم سنگین و مذاکرات متعدد و  طولانی با طرف های مختلف) دنبال کند از دست رفته بود.

 در این فضا، به صورت طبیعی وظیفۀ مذاکرات به دوش نبیه بری (رئیس جنبش امل و رئیس مجلس لبنان) افتاد که نزدیک‌ ترین هم ‌پیمان حزب ‌الله به شمار می ‌رفت. پس از مدت کوتاهی، عرصه بر سران مقاومت تنگ و دسترسی به آن ها سخت شد.

از طرف دیگر، نبیه بری چنان هنر و صلابتی در مذاکرات به نفع مقاومت نشان داد که سید حسن نصرالله، کلیۀ اختیارات مذاکراتی و تصمیم گیری از سوی حزب الله را به نبیه بری تفویض کرد و از آن لحظه به بعد، در سراسر روزهای جنگ، هم در سخنرانی های عمومی و هم در پیام های پشت صحنه، تمامی افراد را برای مذاکره به نبیه بری ارجاع می داد و حرف و تصمیم او را، حرف و تصمیم حزب الله می خواند.

راوی با توجه به سمتش، که معاون سیاسی بری بوده، ارتباط تقریبا هر روزه با معاون سیاسی سید حسن نصرالله (حاج حسین خلیل) داشته (که به نوبۀ خود، رابط سید با نبیه بری محسوب می ‌شده) و طبعا در جریان جزئیات اتفاقات پشت صحنۀ سیاسی جنگ قرار داشته است. او حالا آنچه در آن عرصه رخ داده بود و روایتی کاملا بکر از صحنۀ سیاسی جنگ 33 روزه محسوب می شود را در کتاب پشت صحنه جنگ 33 روزه عرضه کرده است.کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب پشت صحنه جنگ 33 روزه

مشخصات کتاب پشت صحنه جنگ 33 روزه

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 384

کنگره : DS87/65

دیویی : 956/92044

کتابشناسی ملی : 7279188

شابک : 978-622-717787-9

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب پشت صحنه جنگ 33 روزه