کتاب فاتح دل ها و دژها

زندگی نامه مستند سردار شهید محمدحسین ساعدی (فرمانده گردان روح الله)

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی فاتح دل ها و دژها

حجم دانلود: 20.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 280

معرفی کتاب فاتح دل ها و دژها

کتاب فاتح د‌ل ها و دژها زندگینامه مستند سردار شهید محمدحسین ساعدی؛ فرمانده گردان روح‌ الله است که به‌ تازگی به قلم محمدجواد مرادی ‌نیا نگاشته شده است. شهید «محمدحسین ساعدی» که در سال 1335 در خمین دیده به جهان گشوده و در سال 1362 به درجه رفیع شهادت نائل آمده، یکی از آن انبوه باشکوه شهدایی است که کم‌ تر کسی از او نامی شنیده است، مگر این‌ که همشهری یا همرزم او بوده باشد.

 کتاب فاتح د‌ل ها و دژها یکی از همان کتاب ‌های ارزشمندی است که درباره کسی نوشته شده است که مردم او را با نامی که بر اتوبانی گذارده شده نمی‌ شناسند یا با تصاویرش در خیابان ‌ها و سخنانش در رسانه ‌ها. شهید «محمدحسین ساعدی» یکی از انبوه شهیدان گمنان این عرصه برای عموم مردم است.

گزیده کتاب فاتح دل ها و دژها

«چقدر برای یک مملکتی عیب است و سرشکستگی که دستش را دراز کند طرف امریکا که گندم بده، کشکول گدایی‌اش را باز کند پیش دشمنش و از او بخواهد که رزقش را بدهد. چقدر برای ما سرشکستگی دارد. تا این ملت بنایش را بر این نگذارد که کشاورزی‌اش را تقویت کند و بسازد به آن که خودش به‌دست می‌آورد، ما نمی‌توانیم استقلال پیدا کنیم».

این بخشی از سخنان امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی بود که در نخستین ماه‌های پس از پیروزی انقلاب به زبان آورد و یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین راه‌های رسیدن به استقلال واقعی را پیش پای مردم گذاشت. 

امام در جایی دیگر با «برادر» و «عزیز» خطاب کردن کشاورزان و یادآوری این که «کشاورزی ما را به زمین زده‌اند» گفت: «شما باید این مملکت را اداره بکنید، شما هستید که می‌توانید این بار را به منزل برسانید... و مملکت را نجات بدهید. شما دهقانان هستید که می‌توانید چرخ کشاورزی را به راه بیندازید».

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب فاتح دل ها و دژها

مشخصات کتاب فاتح دل ها و دژها

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 280

کنگره : DSR1626‭

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 7313219

شابک : 978-622-7177-92-3

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب فاتح دل ها و دژها