کتاب سلول های بهاری

خاطرات تولید و توسعه دانش سلول های بنیادی به روایت دکتر حسین بهاروند

3 از 1 نظر

ناشر: راه یار

ویراستار: مجتبی موحدیان

پدید آورنده: بهنام باقری

کتاب چاپی سلول های بهاری

صفحات کتاب : 403

معرفی کتاب سلول های بهاری

کتاب سلول های بهاری، خاطرات تولید و توسعه سلول های بنیادی به روایت دکتر حسین بهاروند، پدر دانش سلول های بنیادی ایران است. دکتر حسین بهاروند، استاد ممتاز و موسس پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان، در سال 1374 به پژوهشگاه رویان پیوست و پس از چند سال پژوهش، در سال 1382 توانست برای اولین بار در ایران سلول های بنیادی رویانی انسانی را تولید کند.

در سال 1387 نیز به همراه همکارانش موفق به تولید سلول های بنیادی پرتوان القائی انسانی شد. این فعالیت ها او و همکارانش را قادر ساخت تا شاخه های مختلف پزشکی بازسازی را در ایران پایه گذاری کنند. ایشان تاکنون بیش از سی جایزه ملی و بین المللی، از جمله جایزه رازی، خوارزمی، آیسسکو، آکادمی علوم جهان، یونسکو و جایزه مصطفی (نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام) دریافت کرده است.

گزیده کتاب سلول های بهاری

یکی از خاطرات جالبی که از سفرهای هر سالمان به خرّم آباد دارم، نیسان یا وانت سواری است! ناصروند در جنوب خرّم آباد است و بین ده و شهر خرّم آباد، کوه مُدَبه قرار دارد. بنابراین برای رفت وآمد بین این شهر و روستا باید کوه را دُور می زدیم. البتّه رودخان های فصلی به عرض 150، 200 متر هم بین این دو تا بود که به زردآوَ یعنی زردآبه معروف بود. امّا در کل، مسیر زیاد دور نبود. از ده که می خواستیم برویم شهر معمولاً یا می رفتیم سر خط سوار ماشین های گذری می شدیم یا اگر نیسانی، وانت باری در روستا می خواست برود شهر، پشت آن سوار می شدیم و می رفتیم؛ چون تاکسی و سواری در ده نبود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب سلول های بهاری

مشخصات کتاب سلول های بهاری

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : جهاد دانشگاهی

صفحات کتاب : 403

کنگره : ‏‫QH588‭‬ ‭

دیویی : ‏‫‭616/02774‬‬

کتابشناسی ملی : 5598471

شابک : ‏‫978-622-95549-0-6‬

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب سلول های بهاری