کتاب حکومت جهانی خدا

هفتاد نکته کوتاه اعتقادی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 152

خلاصه کتاب حکومت جهانی خدا

معرفی کتاب حکومت جهانی خدا

کتاب حکومت جهانی خدا شامل هفتاد نکته کوتاه اعتقادی و توحیدی از بیانات استاد معظم، حضرت آیت الله حائری شیرازی است که با بیانی شیوا و زبانی ساده و کوتاه آمده است. بیشتر متن های کتاب حکومت جهانی خدا، برگرفته از بیانات معظم له در سلسله جلسات درس اخلاق در مسجد جامع قلهک تهران است که در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴، دوشنبه شب ها برگزار می شده است و به همت «موسسه بچه های مسجد» گردآوری و تدوین شده است.

گزیده کتاب حکومت جهانی خدا

 در دنیای امروز کمتر کسی است که نگرانی های مرموزی نداشته باشد و به رغم آراستگی ظاهری، به نوعی آشفتگی درونی گرفتار نباشد. این اضطراب ها، نگرانی ها، اندوه های مبهم و به پوچی رسیدن ها، مانند طوفانی وحشتناک، روح انسان ها را همواره در هم می کوبند. اگر بشر این گونه دچار ابتذال و گمراهی و هلاکت شده، به دلیل دوری او از خداست. گمشده بشر امروز همان خدایی است که از رگ گردن به او نزدیک تر است.

 مشکل بشر نیز از این است که جایگاه خدا را در زندگی خویش فراموش کرده و این تشویش و اضطراب ها به سبب آن است که نمی داند سراسر جهان به سوی حکومت خدا پیش می رود و سراسر عالم ملک طلق خداست. اگر انسان مالکیت خدا را باور کند، دچار تشویش و نگرانی نمی شود و عالم را هدفمند و برخوردار از برنامه ای مدیریت شده می بیند و چشم دلش خواهد دید که همۀ امور به خدا برمی گردد. این گونه است که خود را در ساحل آرامش حکومت خدا می یابد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : حکمت ناب

صفحات کتاب : 152

کنگره : ‏‫‬‮‭BP217/4‬‭‏‫‬‮‭/ح16ح8 1396

دیویی : ‏‫‬‮‭297/42

کتابشناسی ملی : 4276820

شابک : ‫‬‮‭978-600-441-012-0

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات