کتاب گردان به تو می نازد

زندگینامه داستانی شهید مدافع حرم قدیر سرلک

3 از 1 نظر

کتاب چاپی گردان به تو می نازد

صفحات کتاب : 234

معرفی کتاب گردان به تو می نازد

کتاب گردان به تو می نازد به زندگی شهید مدافع حرم، شهید قدیر سرلک؛  فرمانده گردان امام حسین علیه السلام سپاه ناحیه شهید محلاتی تهران، از  تولد تا شهادت در حلب سوریه می ‌پردازد. شهید سرلک که همرزم شهیدان روح  الله قربانی و محمدحسین محمدخانی بود، در سیزدهم آبان سال 1394 به شهادت  رسید.

گزیده کتاب گردان به تو می نازد

زهرا اسدی نویسنده و محقق این اثر، مقدمه کتاب گردان به تو می نازد را به تاسی از کلام امیرالمومنین علی علیه السلام این چنین آغاز می ‌کند:

«این عمار؟

آن دسته از برادرانی که خون‌ شان ریخت، هیچ زیانی نکرده ‌اند، اگر چه  امروز نیستند تا خوراک ‌شان غم و غصه، و نوشیدنی آن ها خونابه‌ دل باشد. به  خدا سوگند! آن ها خداوند را ملاقات کردند. خداوند پاداش آن ها را داد و پس از دوران ترس، آنها را در سرای امن خود جای داد.

کجا هستند برادران من که بر راه حق رفتند و با حق درگذشتند؟ کجاست عمار؟ کجاست پسر تیهان؟ کجاست ذوالشهادتین؟ و کجایند همانند آنان از برادران ‌شان که پیمان جانبازی بستند و سرهای‌ شان را برای ستمگران فرستادند؟

دریغا از برادرانم که قرآن را خواندند و بر اساس آن قضاوت کردند. در واجبات الهی اندیشیدند و آن ها را بر پا داشتند. سنت ‌های الهی را زنده و بدعت‌ ها را نابود کردند. دعوت جهاد را پذیرفتند و به رهبر خود اطمینان داشتند و از او پیروی کردند. جهاد! جهاد!

بندگان خدا! من امروز لشکر آماده می ‌کنم. کسی که می ‌خواهد به سوی خدا رود همراه ما خارج شود.

خطبه 182 نهج البلاغه

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب گردان به تو می نازد

مشخصات کتاب گردان به تو می نازد

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 234

کنگره : ‏‫‭PIR8041‬‬

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62‬‬

کتابشناسی ملی : 7306506

شابک : 978-600-330516-8‬‬

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب گردان به تو می نازد