کتاب دوستت دارم

چهل حدیث درباره آیین همسرداری

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 48

خلاصه کتاب دوستت دارم

معرفی کتاب دوستت دارم

کتاب دوستت دارم به قلم محمدحسن رحیمیان شامل چهل حدیث در باب عشق ورزی و آیین همسرداری از زبان معصومین علیهم السلام است. خانواده هسته‌ی اصلی جامعه و در عین حال سازنده‌ی آینده آن است. لذا عمده ویژگی‌های جامعه‌ی امروز و فردا را باید در ویژگی‌های مثبت و منفی خانواده جستجو کرد.

گزیده کتاب دوستت دارم

رکن اصلی خانواده، زن و شوهر و به تعبیر دیگر، مادر و پدر هستند و چگونگی رابطه‌ی این دو و سازگاری و ناسازگاری آن‌ها نقشی اساسی در آرامش و صلاح خانواده و جامعه یا فروپاشی و فساد آن ایفا می‌نماید. بدین جهت و در شرایطی که تهاجم ضدفرهنگی غرب با انواع شیوه‌های شیطانی بر نابودی نظام خانواده کمر بسته است، ضرورت توجه بیشتر و عمل به رهنمودهای خاندان عصمت(علیهم‌السلام) که برگرفته از وحی الهی است ما را بر آن داشت تا گزیده‌ای از احادیث را در این زمینه فراهم سازیم…»

امام صادق: «مرد برای اداره منزل و خانواده‌ی خود به سه خصلت نیازمند است که حتی اگر در طبیعت او نباشد، باید خود را به آن‌ها وادارد: خوش‌رفتاری، گشاده‌دستیِ سنجیده و غیرت برای صیانت از خانواده.»

امام صادق: «هر زنی که به شوهرش قدری آب بنوشاند، برای او بهتر از یک سال عبادت است که روزهایش روزه باشد و شب‌هایش به عبادت بایستد، و خداوند به‌جای هر مقدار آبی که به شوهرش بنوشاند، شهری در بهشت برایش می‌سازد و شصت گناهش را می‌آمرزد.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 48

کنگره : BP141/5‭‬ ‭/ ز85‏‫‭ر3 1395

دیویی : 297/218

کتابشناسی ملی : 3981730

شابک : 978-964-973-379-1‬‬

سال نشر : 1395

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات