کتاب عموی چشم انتظارت

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 183

خلاصه کتاب عموی چشم انتظارت

معرفی کتاب عموی چشم انتظارت

کتاب عموی چشم‌انتظارت، بیان چند روایت از دوران اسارت آزادگان و نامه‌نگاری آن ها با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است. روایت‌های ابتدای کتاب از ماجرای اعزام آزادگان به جبهه آغاز می‌شود، به نحوه اسیرشدن و شرایط اسارت می‌پردازد و تا زمان آزادی ادامه پیدا می‌کند. وجه اشتراک روایت‌های کتاب عموی چشم‌انتظارت، نامه‌نگاری اسرا، با حضرت آقا هست.

 با توجه به شرایط اسارت، نوشتن نامه‌هایی با مخاطب حضرت امام(ره) و حضرت آقا با خطرات زیادی برای آزادگان عزیز همراه بود؛ این نامه‌ها معمولاً در اتاق سانسور از بین می‌رفت. جایی که عراقی‌ها به همراه تعدادی از منافقین، نامه‌ها را کنترل می‌کردند تا مطلب خاصی در نامه‌ها نباشد، و به ایران نمی‌رسید. رسیدن نامه‌هایی معدود که با خلاقیت آزادگان و به صورت رمزی نگارش شده و رسیده، شبیه معجزه است؛ معجزه‌ای برای ماندگارشدن ارادت اسرا به امام و حضرت آقا (و بالعکس) در تاریخ. 

 روایت ششم و پایانی کتاب عموی چشم انتظارت، شرحی از شرایط اسرای عراقی دوران جنگ که مهمان جمهوری اسلامی بودند، است و در امتداد زمان اسارت خود، خدمات فراوانی از جانب نظام اسلامی دریافت کردند، که منجر به علاقه و ارادت آن ها به ایران و جمهوری اسلامی شد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 183

کنگره : DSR1628‬‬

دیویی : 955/08430922

کتابشناسی ملی : 7444732

شابک : 978-600-627578-9‬

سال نشر : 1399

نظرات