کتاب درآمدی بر زبان شناسی بالینی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 4.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 425

خلاصه کتاب درآمدی بر زبان شناسی بالینی

معرفی کتاب درآمدی بر زبان شناسی بالینی

هدف از نوشتن کتاب درآمدی بر زبان شناسی بالینی معرفی کامل حوزۀ زبان شناسی بالینی به فارسی زبانان است. دانشجویان و پژوهشگرانی که در حوزه های مختلف زبان شناسی و آسیب شناسی گفتار و زبان فعالیت می کنند می توانند با مطالعۀ این کتاب از نحوۀ ارتباط این دو رشته و تأثیر آن ها بر یکدیگر آگاه شوند و به پژوهش های مورد نیاز در این حوزه دست یابند. 


کتاب درآمدی بر زبان شناسی بالینی شامل هفت فصل است که در فصل اول آن ضمن معرفی زبان شناسی بالینی، حوزه های فعالیت و نقش های زبان شناس بالینی، پژوهش های انجام شده در این حیطه نیز بررسی شده است و در شش فصل بعدی حوزه های اصلی زبان شناسی بالینی مورد بحث و بررسی قرار گرفته اند: آواشناسی، واج شناسی، صرف، نحو، معناشناسی وکاربردشناسی.


گزیده کتاب درآمدی بر زبان شناسی بالینی

زبان‌شناسی، یعنی مطالعۀ نظام‌مند زبان، طیف وسیعی از مباحث گوناگون را در بر می‌گیرد که تعیین حد و مرز آن بسیار مشکل است. نمودار دایره‌ای ایچیسون (1371) نمایی کلی از گسترۀ زبان‌شناسی ارائه می‌دهد که در آن آواشناسی در مرکز قرار دارد. او معتقد است آگاهی کافی از آواشناسی برای زبان‌شناس مفید است. این شاخه دانش اساسی و پایه‌ای است و نه قسمتی از خود زبان‌شناسی. آواشناسان به آواهای فیزیکی واقعی، یعنی مواد خامی که هر زبانی از آن ساخته می‌شود، علاقه‌مند هستند. آن ها به مطالعۀ جایگاه زبان، دندان‌ها و تارهای صوتی هنگام تولید آواها می‌پردازند و امواج صوتی را ثبت و تحلیل می‌کنند. 

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها درآمدی بر زبان شناسی بالینی

مشخصات کتاب درآمدی بر زبان شناسی بالینی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 425

کنگره : RC423‬

دیویی : 616/855‬

کتابشناسی ملی : 7399661

شابک : 978-622-6304-73-3

سال نشر : 1399

نظرات درباره درآمدی بر زبان شناسی بالینی