کتاب زبان و ادبیات عربی (7)

نقدنامه

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی زبان و ادبیات عربی (7)

حجم دانلود: 1.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 198

معرفی کتاب زبان و ادبیات عربی (7)

در کتاب زبان و ادبیات عربی (7) به این نکته توجه می شود که ارزیابی کتب درسی گامی اساسی در جهت بهبود کیفی متون آموزشی است و فرصتی را برای استادان، مؤلفان و مترجمان فراهم می کند تا کتاب های هدفمند و مطابق با سرفصل و برنامه درسی تألیف کنند و عرصه را برای یک رقابت سالم مهیا نمایند.

گروه زبان و ادبیات عربی شورای بررسی متون پژوهشگاه علوم انسانی یکی از ١٧ گروه علوم انسانی است که از سال ١٣٧۵ با همکاری جمعی از استادان فرهیخته، کار نقد و بررسی کتاب های درسی دانشگاهی را آغاز کرده است و تاکنون موفق شده است بیش از ۴٠٠ کتاب درسی را مورد نقد و بررسی قرار دهد. گروه زبان و ادبیات عربی در دوره جدید که از نیمه سال ١٣٩٠ کار خود را آغاز کرده است تلاش دارد با همکاری اعضای گروه که از استادان و اعضای

هیئت علمی دانشگاه های سراسر کشور انتخاب شده اند و داوران کتاب ها که از همه دانشگاه های دولتی و آزاد برگزیده می شوند فرصتی را برای نقد فراهم کند چه این که، نقد، آینه است و آینه زبان اصلاح است نه زبان شکستن. نقد تحلیل و ارزیابی است نه ذهن آزاد و وارسته از حب و بعض، ضروری ترین ابزار معنوی . «زنده باد و مرده باد» هرگونه نقد است. وقتی از امام علی (ع) می پرسند که ورزیده ترین شاعران کیست، مولا پس از نقد کلی شعر به داوری درباره شاعر می پردازد و با لقب الملک الضلیل، امروءالقیس شاعر عاشقانه سرا را برتر از همه شعرا می داند؛ یعنی نقد شعر با نقد شاعر فرق می کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب زبان و ادبیات عربی (7)

مشخصات کتاب زبان و ادبیات عربی (7)

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 198

کنگره : PJA2026

دیویی : 492/709

کتابشناسی ملی : 7409387

شابک : 978-622-6304-72-6

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب زبان و ادبیات عربی (7)