کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد

کتاب سوم سفر به آسیا

3 از 1 نظر

کتاب چاپی پسری که دور دنیا را رکاب زد

صفحات کتاب : 145

معرفی کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد

 در کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد داستان جذاب که اَلِستِر هامفِریز – نویسنده، مستندساز و ماجراجوی اهل انگلستان – براساس ماجراهای واقعی سفر خودش به دور دنیا برای نوجوانان نوشته، مخاطبان با تام همراه می شوند؛ پسری ماجراجو که احساس می کند دنیای واقعی باید بزرگ تر از دنیای اطراف خودش باشد و تصمیم می گیرد با دوچرخه سفر باورنکردنی اش را برای کشف دنیای بزرگ آغاز کند.

اولین ماجراجویی نویسنده ی کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد زمانی بود که فقط نُه سال داشت، سفری ۳۲ کیلومتری به ارتفاعات سه قله ی مشهور یورک شایر در انگلستان. سال ۲۰۰۱ میلادی الستر در سن ۲۵ سالگی سفر به دور دنیا را با دوچرخه آغاز کرد. سفر طولانی او چهار سال طول کشید و در این مدت ۷۴ هزار کیلومتر را رکاب زد. سال ۲۰۱۲ میلادی او به عنوان ماجراجوی برتر مجله ی نشنال جئوگرافیک انتخاب شد. او خالق ایده ی «ماجراجویی های کوچک» است؛ سفرهای ماجراجویانه ی کوچک و ساده ای که از عهده ی هر کسی برمی آید. الستر درباره ی ماجراجویی هایش کتاب های زیادی نوشته که به زبان های مختلف ترجمه شده اند.

گزیده کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد

 قاره ی آمریکا از آلاسکای سرمازده به آسیا می رسد. تام، پسر ماجراجوی داستان، با دوچرخه اش از سیبری می گذرد و از میان سرزمین سرد شمالی عبور می کند و راهی ژاپن و چین می شود. بعد هم کشورهای آسیای میانه و دست آخر دوباره اروپا. او با عبور از تنگه ی بسفور به اروپا می رسد و بعد هم به خانه. طی سفر سه مرحله ایِ ماجراجویانه اش ۷۴ هزار کیلومتر رکاب زد و اولین پسری شد که به دور دنیا سفر کرده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد

مشخصات کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : پسری که دور دنیا را رکاب زد

صفحات کتاب : 145

کنگره : ‫‬‬‮‭PZ7‏‫‬‬‮‭/ھ1825س72

دیویی : ‏‫‬‬‬‮‭‬‮‭[ج]823/92

کتابشناسی ملی : 5202033

شابک : 978-622-99224-3-9

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب پسری که دور دنیا را رکاب زد