کتاب قانون موفقیت

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 7.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 623

خلاصه کتاب قانون موفقیت

معرفی کتاب قانون موفقیت

کتاب قانون موفقیت اثر ناپلئون هیل، پانزده قانون موفقیت شخصی و شغلی را آموزش می‌دهد که به شما کمک می‌کند تا رویکردی بسیار وسیع‌تر و ذهنی بازتر نسبت به زندگی و معنای آن داشته باشید.

ناپلئون هیل (Napoleon Hill) در کتاب قانون موفقیت (The law of success)، اولین و کامل‌ترین نسخه‌ی قوانین موفقیت خود را ارائه و اصول و قوانینی را آموزش می‌دهد که عامل موفقیت شما در زندگی و کسب و کار خواهند شد. او نتیجه‌ی بیست و پنج سال مطالعات و تحقیقات خود را درباره‌ی دلایل موفقیت و ویژگی افراد موفق در مقدمه‌ای مفصل تحت عنوان «ذهن مرکب» شرح می‌دهد، سپس پانزده درس کاربردی را در اختیار شما می‌گذارد.

همه‌ی افراد دنیا هیل را با نام استاد موفقیت به یاد می‌آورند. او به عنوان یک نویسنده‌ی آمریکایی در طول تاریخ بیش از هر فردی در موفقیت انسان‌ها مؤثر بوده است. وی نمونه‌ی بارز انسان موفقی محسوب می‌شود که از هیچ به همه چیز دست یافت. او از خبرنگاری به موقعیتی رسید که اظهار داشت دیگر هیچ آرزویی در زندگی ندارد.

نویسنده‌ی این کتاب علاوه بر ثروت به شهرت و تمامی آرزوهای خود رسید و معتقد است که برای موفق شدن اول باید بدانید چه می‌خواهید؛ سپس بدانید چگونه می‌خواهید به آن دست یابید. از نظر وی داشتن یک هدف قطعی و مشخص، مهم‌ترین شاه کلید موفقیت محسوب می‌شود.

این اثر زیربنای هر آن چیزی است که موفقیت نام دارد و برای افرادی نوشته شده که قصد دارند یک مطالعه‌ی جدی را برای دستیابی به هدفی جدی داشته باشند؛ کسانی که می‌خواهند دست کم بخشی از ذهن و زمان خود را به موضوع موفقیت در زندگی اختصاص دهند. نویسنده‌ی این اثر قصد نداشته است کتابی سرگرم‌کننده برای مردم بنویسد.

هدف او از نگارش کتاب قانون موفقیت دو چیز بوده است؛ ابتدا آنکه خوانندگان بتوانند نقاط ضعف خود را بشناسند و دوم اینکه راهی قطعی برای فائق آمدن بر آن ضعف‌ها پیدا کنند. همه‌ی مردان و زنان موفق روی زمین نقطه ضعفی در شخصیت خود داشته‌اند که پیش از قدم گذاشتن در راه موفقیت آن را اصلاح کرده‌اند. بزرگ‌ترین موانع یا ضعف‌هایی که میان انسان‌ها و موفقیت می‌ایستند عبارت‌اند از نابردباری، تعصب، طمع، حسادت، بدگمانی، انتقام، خودپسندی، تکبر، تمایل به برداشت محصولی که هنوز نکاشته‌ایم و عادت خرج کردن بیش از درآمد!

کتاب قانون موفقیت نتیجه‌ی زحمات و تلاش‌های بیش از یک صد مرد و زن است که در طول زندگی خود به موفقیت‌های بزرگ و چشمگیری دست یافته‌اند. نویسنده بیش از دو دهه به نگارش، گردآوری، رده‌بندی و تدوین پانزده قانون موفقیت همت گمارده و در نهایت اثری بی‌نظیر خلق کرده است. او در خلق کتاب قانون موفقیت از همکاری مستقیم یا غیر مستقیم افراد موفق بسیاری بهره‌مند شده؛ به عنوان مثال: هنری فورد، توماس ادیسون، الکساندر گراهام بل و غیره.

گزیده کتاب قانون موفقیت 

خودتان را بررسی کنید، ببینید چه انگیزه‌هایی شما را به انجام دادن یک معامله ترغیب و چه عواملی شما را از یک معامله دلسرد می‌کنند. بزرگ‌ترین سرمایه یک کارآگاه قدرت تخیل اوست. اولین سؤالی که یک کارآگاه وقتی به صحنه جرم می‌رسد از خود می‌پرسد این است که «انگیزه این جرم چه بوده است؟» اگر او بتواند انگیزه جرم را تشخیص دهد، معمولاً می‌تواند مجرم را نیز پیدا کند.

مردی که اسبش را گم کرده بود یک جایزه پنج دلاری برای یابنده او تعیین کرد. چند روز بعد پسری که کمی هم «شیرین عقل» به نظر می‌رسید، با اسب در خانه مرد آمد و جایزه را خواست. مرد که کنجکاو شده بود، از پسرک پرسید: «از کجا می‌دانستی کجا باید دنبال اسبم بگردی؟» پسرک جواب داد: «خب، با خودم فکر کردم اگر اسب بودم کجا می‌رفتم، همان‌جا رفتم و او آن جا بود.» قبول کن این پاسخ برای یک پسر شیرین عقل خیلی هم بد نیست! گاهی کسانی که به اصطلاح کاملاً عاقل هستند، راه‌های بسیار طولانی‌تری می‌پیمایند بی‌آنکه اندکی از قوه تخیل خود استفاده کنند.

اگر شما هم می‌خواهید بدانید بقیه چه کار می‌کنند، قدری از تخیل خود استفاده کنید و خود را جای آن‌ها بگذارید. همه آدم‌ها باید تا حدی خیال‌پرداز باشند. هر کسب‌وکاری به یک آدم خیال‌باف نیاز دارد. هر صنعت و حرفه‌ای نیز به چنین آدمی نیاز دارد؛ اما یک آدم خیال‌پرداز باید مرد عمل نیز باشد و اگر اهل عمل نیست باید با کسانی متحد شود که بتوانند به تخیل او جامه عمل بپوشانند. بزرگ‌ترین ملتی که این کره خاکی به خود دیده است کودکی بیش نبوده است که در نتیجه تخیل در ذهن مردانی که رؤیاهای خود را با عمل ترکیب می‌کردند پرورش یافته و بزرگ شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها قانون موفقیت

مشخصات کتاب قانون موفقیت

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 623

کنگره : ‏‫‬‭HF5386

دیویی : ‏‫‬‬‮‭650/1

کتابشناسی ملی : 5504235

شابک : 978-622-220-015-2

سال نشر : 1398

نظرات درباره قانون موفقیت