کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

حجم دانلود: 2.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 208

معرفی کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست از سفری هفت روزه سخن می‌گوید. سفری که بی‌برنامگی از قوانین اولیۀ آن است و دست تقدیر این‌بار برای صوفی جوان که هر سال به مدت یک هفته، تنها به این سفر می‌رود، همراهی در نظر می‌گیرد.  همراهی که روحی آزرده و ذهنی مشغول دارد. اما هدف از این سفر هفت روزه چیست؟ همراه، چگونه وارد داستان می شود؟ این سفر چه چیز‌هایی را از این دو نفر می‌گیرد و در عوض چه چیز‌هایی را برای‌شان به ارمغان می‌آورد؟ آیا واقعا هیچ ملاقاتی، تصادفی نیست؟ از نکات جالب توجه این سفر نامی‌ست که صوفی برای آن در نظر می ‌گیرد: سفر تسلیم شدن. 

به راستی سفری که صوفی وهمراهش بدون خوراک، پوشاک، پول و یا حتی برنامه‌ای پا به آن می‌گذارند، چه نامی جز این می‌تواند داشته باشد؟ چه اتفاقات خوب یا ناگواری در این سفر انتظار صوفی و همراهش را می‌کشد؟ در زندگی همۀ ما اتفاقاتی رخ می‌دهد که نام بسیاری از آن‌ها را تصادف، شانس، بد‌بیاری و غیره می‌گذاریم. شاید هم منِ کنونی‌مان متشکل از همین تصادفاتی باشد که در طول زندگی با آن‌ها مواجه شده‌ایم. اما اگر در این زندگی مبتلا به بیماری تصادفی دانستن اتفاقات شده باشیم چه؟ کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست که با الهام از اتفاقات واقعی نوشته‌شده است ما را در بهبود این بیماری‌ یاری خواهد کرد.

با خواندن کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست ذهن و روح شما هم به یک سفر ناشناختۀ هفت روزه می‌رود. هاکان منگوچ در طول داستان هم با خواننده صحبت می‌کند و هم نقش راوی دارد. به اعتقاد او راه زندگی راه سرسپردگی‌‌ست و مقصود از چنین سفری هم این است که با آرامش حاصل از تسلیم بودن به استقبال سرنوشت بروند.

گزیده کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

تقدیر انسان را رها نمی‌کند. لحظه‌به‌لحظه از نو نوشته می‌شود. لحظاتی فرا می‌رسد که در حال انجام دادن کاری هستی که گفته بودی هرگز انجام نمی‌دهم، چیزی را تحمل می‌کنی که می‌گفتی هرگز تحمل نمی‌کنم، لحظاتی را دوست خواهی داشت که گفته بودی هرگز دوستش نخواهم داشت، به یکباره می‌گذاری و می‌روی، وقتی تصور می‌کردی هرگز نمی‌توانی بروی، در زمانی می‌گویی مُردم، اما باز زندگی می‌کنی. 

در هر آزمون و در هر سفر به خودت نزدیک می‌شوی. ملاقات‌ها به جوهر تقدیر تبدیل می‌شوند. هر دیداری به منزله گره‌به‌گره بافتن داستانِ آزمونی دیگر است. یکباره در جایی و در زمانی بعضی‌ها می‌آیند و بعضی‌ها از زندگی‌ات می‌روند. وقتی به این فکر می‌کنیم که معنای همه این‌ها چیست، خود را در داستانی می‌یابیم که در آن با خود قهر کرده‌ایم. نگاه می‌کنی و می‌بینی در داستان خودت مسافر هستی. هر مسیر به تو ختم می‌شود و هرکسی که دوستش داری تکه‌ای از توست... یعنی درواقع به تکه‌ای از خودت در دیگران جذب می‌شوی.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

مشخصات کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 208

کنگره : BP219/5

دیویی : 297/465

کتابشناسی ملی : 6213551

شابک : 978-622-220-195-1‬

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست