کتاب بهترین سال زندگی تو

روشی اثبات شده برای رسیدن به اهداف بزرگ

3 از 1 نظر

کتاب چاپی بهترین سال زندگی تو

صفحات کتاب : 264

معرفی کتاب بهترین سال زندگی تو

کتاب بهترین سال زندگی تو نوشته دارن هاردی  نویسنده آمریکایی است. محمد میرزایی این کتاب را به بهترین شکل برای علاقه‌مندان ترجمه کرده است و انتشارات نگاه نوین کتاب بهترین سال زندگی تو را چاپ و منتشر ساخته است.

بهترین سال زندگی تو، این نامی است که دارن هاردی بر روی کتابی گذاشته است که در مورد راه روش رسیدن به اهداف و موفقیت است. اما چگونه می‌توان به بهترین سال زندگی خودمان برسیم. بهترین روزها و یا سال‌های زندگی ما با تحقق یافتن اهداف بزرگ و آرزوهایمان به دست می‌آید، اما اگر موفقیت این‌قدر ساده است چرا همه به آن نمی‌رسند؟ جواب روشن است، زیرا هر کاری نیازمند روشی درست و مشخص است، همچنین برنامه‌ریزی قواعد و شرایطی دارد مانند قابل اجرا، کابردی و هدفمند بودن. 

مهم‌ترین ویژگی کتاب بهترین سال زندگی تو این است که خواننده را به عمل‌گرایی و نوشتن اهداف به شفاف‌ترین شکل ممکن تشویق می‌کند. آنچه بر تأثیرگذاری کتاب می‌افزاید این است که مخاط که اکنون دست‌به‌قلم شده می‌بایست در پایان هر فصل تمرین‌های هدفمندی را دنبال کند تا حداکثر نتیجه را کسب کند.

گزیده کتاب ‌‫بهترین سال زندگی تو

«در جنگ جهانی دوم، دشمنان به یک ناو کروز با بیش از ۱۱۰۰ نیرو با اژدر حمله کردند. وقتی کشتی در آب‌های خیلی سرد غرق شد، اعضای کشتی برای پنج روز در آب سرگردان شدند. گرسنه، در حال غرق شدن و در معرض حمله‌ی کوسه‌ها. جریان اقیانوس، ۹ نفرشان را از بقیه جدا کرد. یکی از افسرهای جوان وقتی دید دارند اراده‌شان را از دست می‌دهند، از آن‌ها درباره‌ی خانواده‌هایشان و زندگی‌شان وقتی به خانه برمی‌گردند، پرسید. از آن‌ها خواست توصیف کنند که وقتی به خانه برمی‌گردند می‌خواهند چه کار کنند. پرسید می‌خواهند به چه چیزی برسند و چه تفاوتی به وجود آورند. کاری کرد تجسم کنند زن و بچه‌شان چه قدر ترسیده‌اند و این‌که والدینشان ازآنجا که نمی‌دانند آن‌ها زنده‌اند یا نه، چه احساسی دارند. از آن‌ها خواست برای زنده ماندن بجنگند، نه فقط برای خودشان، که برای آن‌هایی که در خانه دوستشان دارند. درنهایت یک کشتی گذری پیدایشان کرد. دو سومِ ۱۱۰۰ نفر جان باختند. البته تمام آن ۹ نفر که توسط آن افسر جوان انگیزه پیداکرده بودند، زنده ماندند.

این داستان کمک می‌کند تا اهمیت چشم‌انداز را بفهمیم. وقتی هیچ چشم‌اندازی نباشد، مردم از بین می‌روند. چشم‌اندازتان برای زندگی چیست؟ برای این است که از خودتان بزرگ‌تر شوید. می‌خواهید برای چه چیزی بجنگید؟ برای چه کسانی؟ یا... برای چه زندگی کنید؟ اسم من دارن هاردی است، ناشر مجله‌ی ساکسس. در این کتاب کمکتان می‌کنم جواب بعضی سؤال‌ها را پیدا کنید که زندگی‌تان را عوض می‌کند: مقصود اصلی‌تان در زندگی چیست؟ چه چیزهایی به شما انگیزه می‌دهند و راهتان می‌اندازند؟ چه چیزی کمک می‌کند تا شور و اشتیاقتان آن‌قدر دوام بیاورد تا به عجیب‌ترین و دست‌نیافتنی‌ترین اهدافتان برسید؟

آیا تمام رویاهای بزرگ کودکی‌تان یادتان می‌آید؟ رؤیاهایی که برای رسیدن به آن‌ها نمی‌توانستید صبر کنید تا بزرگ شوید؟ آن رویا‌ها را به یک دلیل داشتید؛ پتانسیل درونی‌تان مشغول شکل دادن به چشم‌اندازی بود از چیزهایی که برای شما ممکن است. جایی میان سفرها، سعی‌ها و مشکلات زندگی، احتمالاً رویاهایتان را فراموش کرده‌اید، پریشان شده‌اید یا باور کرده‌اید چون بقیه‌ی مردم به رویاهایشان نرسیده‌اند، شما هم احتمالاً همین‌طور خواهید بود. می‌خواهم کمکتان کنم این رویاها را دوباره بکارید و نشان دهید نه‌تنها ممکن‌اند که قابل رسیدن هم هستند. این راه را خواهیم ساخت تا شما را مستقیم و سریع به رویاهایتان برساند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب بهترین سال زندگی تو

مشخصات کتاب بهترین سال زندگی تو

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 264

کنگره : ‏‫BF637‭‬ ‭/م8‏‫‬‭ھ183 1398

دیویی : ‏‫‬‭158/1

کتابشناسی ملی : 5660245

شابک : ‏‫‬‭978-600-8913-27-6

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب بهترین سال زندگی تو