کتاب در آستان هشتمین خورشید

تاریخ زندگانی، علوم و معارف امام رضا علیه السلام

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 3.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 432

خلاصه کتاب در آستان هشتمین خورشید

معرفی کتاب در آستان هشتمین خورشید

کتاب در آستان هشتمین خورشید نوشته محمدباقر پورامینی و به کوشش نعمت الله فیروزی است که توسط انتشارات دفتر نشر معارف منتشر شده است.

دوران امامت امام رضا علاوه بر آنکه از ساحت های اعتقادی و فرهنگی، دورانی  کم نظیر و بلکه بی نظیر است، از جهت سیاسی نیز دورانی ویژه به حساب می آید. پیشنهاد ولایت عهدی به حضرت، حضور در ایران، فراوانی مناظره ها، مواجه با  فرقه انحرافی واقفیه و فراوانی تحرک های علویان در آخرین سال های امامت آن  حضرت و ... از جمله مواردی است که به اهمیت این دوران می افزاید.

هدف  از تهیه چنین جستاری تبیین صحیح و روان حیات و معارف رضوی است. یک نکته اساسی در خور یادکرد این است که اساسا تبیین عمیق پژوهشی حیات و معارف امام رضا مطمح نظر نگارنده محترم در این اثر نبوده است، بلکه تلاش شده است با  تکیه بر منابع اصیل، مهم ترین سوالات در سیره و زندگی و معارف امام رضا  پاسخ داده شود. استفاده از گفتار عاری از ابهام، ایهام و غموض، شرط لازم آگاهاندن مردم از حقایق و رسوخ دادن باورهای رضوی به ذهن و ضمیر آنان است.

 یک دانشمند و پژوهشگر در حوزه مطالعات دینی، در عین حفظ اصالت و عمق هر رای و فکر، می تواند آن را به واضح ترین صورت ممکن، یعنی با نزدیک ترین بیان به مرتبه فهم توده مردم، به مخاطبان خود انتقال دهد. آن سان که ملاحظه می گردد؛ کاربست پرسش و پاسخ برای تبیین هرچه بهتر مطالب در ذهن مخاطب است. در آستان هشتمین خورشید، هدیه ای است خرد به پیشگاه معارف سترگ رضوی و گامی است کوچک در راهی بزرگ تا به خوبی شناخته و پیروی شود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 432

کنگره : ‏‫‬‭BP47‏‫‬‮‭‏‫‬‭/پ87د4 1398

دیویی : ‏‫‬‭297/957

کتابشناسی ملی : 5291141

شابک : 978-600-441-197-4

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات