کتاب رفیق مثل رسول

نگاهی به زندگی و خاطرات مدافع حرم شهید محمدحسن (رسول) خلیلی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی رفیق مثل رسول

صفحات کتاب : 192

 معرفی کتاب رفیق مثل رسول

شهلا پناهی، برای نوشتن کتاب رفیق مثل رسول، از میان دریایی از خاطرات او عبور کرد و کتاب را با انجام ساعت‌ها مصاحبه و با کمک خاطرات تمام دوستان شهید رسول خلیلی نوشته است و از دست‌نوشته‌های او که خانواده‌اش در اختیارش گذاشته بودند نیز بهره برد. در کتاب رفیق مثل رسول، از دوران کودکی و مدرسه راهنمایی رسول همراه او می‌شویم و در تمام مراحل زندگی‌اش، تا کارگاه تخریب در حلب و حتی لحظه‌ی انفجار در تل حاصل هم با او هستیم.  

 کتاب رفیق مثل رسول روایت داستانی زندگی شهید مدافع حرم محمد حسن (رسول) خلیلی شهید جوانی که داوطلبانه مدافع حرم بانوی دمشق گردید. رسول در طول زندگی اش بارها به دفاع از حریم اسلام و انقلاب و ولایت اقدام کرد، او در فتنه 88 خیلی فعالیت داشت و در روز عاشورا با فتنه گران درگیر شد. 

از صفات بارز او می توان به نظامی متخصص، مطیع امر رهبر، خوش رو و خوش خلق بودن با دیگران اشاره کرد. 27 آبان ماه 1393 مصادف با چهاردهم ماه محرم الحرام در نزدیکی حرم حضرت رقیه سلام الله علیها به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

گزیده کتاب رفیق مثل رسول

تمام شب سرگرم انجام کارهایم بودم. بین این همه مشغله یاد تک تک دوستانم افتادم. به این فکر کردم که همه آن ها بیشتر از هر چیزی برای من رفیق هستند و این رفاقت زیباترین دل بستگی من توی دنیاست. کنار آن ها خندیدن، گریه کردن، تلاش کردن و خیلی چیز های دیگر را تجربه کردم. 

نزدیک های سحر بود و من انگار نشسته بودم و داشتم روی قالی هزار رج زندگی ام دست می کشیدم. خیلی از تنهایی ها غصه ها و مشکلاتم را با گره رفاقت رفو کرده بودم و این تنها گره ای بود که دلم می خواست برای همیشه باز نشود. 


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب رفیق مثل رسول

مشخصات کتاب رفیق مثل رسول

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : مدافعان حرم

صفحات کتاب : 192

کنگره : ‏‫BP52/66‭‬ ‭/خ8‏‫‭پ9 1396‬‬

دیویی : ‏‫‬‭297/984

کتابشناسی ملی : 4943217

شابک : 978-600-8857-15-0

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب رفیق مثل رسول