کتاب شاگردپروری

تربیت شاگردان در سیره تربیتی اهل بیت علیهم السلام

3 از 1 نظر

کتاب چاپی شاگردپروری

صفحات کتاب : 196

معرفی کتاب شاگردپروری

کتاب شاگردپروری به تبیین شاگردپروری در مکتب اهل بیت (ع) پرداخته است. این کتاب از دو قسمت عمده تشکیل شده که قسمت اول مبانی بحث شاگردپروری را بیان نموده و قسمت دوم به صورت مصداقی به جلوه هایی از شاگردپروری در مکتب اهل بیت (ع) پرداخته است که قسمت عمده کتاب را شکل داده تا بتوانیم با بررسی مصداقی شاگردپروری در سیره اهل بیت (ع) آن را بهتر شناخته و در این امر به آن ها اقتدا نموده و همچنین به شاگردی خود در مکتب اهل بیت (ع) افتخار کنیم.

 کتاب شاگردپروری دفتر پنجم از سلسله مباحث «علم از منظر الهی» است که هر دفتر، در عین استقلال موضوعی از سایر دفترها، حلقه های مختلفی از یک زنجیره بوده که به دنبال ترسیم یک رویکرد کلان و واحد در حوزه علم و علم آموزی از منظر دینی و الهی هستند. 

گزیده کتاب شاگردپروری

«در نگاه الهی، شاگرد از استادش جدا نیست. اگر چه به لحاظ ظاهری دو فرد مستقل هستند، اما حقیقت چیز دیگری است. شاگردان، شان وجودی و امتداد حقیقی وجود عالم هستند؛ یعنی انسان با شاگردپروری امتداد و دامنه وجودی پیدا می‌کند و من او گسترده می‌شود.

تا نگاه ما به علم و عالم و تعلیم و تعلم تصحیح نشود، این حقیقت به درستی درک نخواهد شد که شاگردپروری، تربیت و تکامل خود عالم و استاد است. اگر نگاه انسان اصلاح شد، می‌یابد که شاگردپروری «توسعه من» عالم یا استاد در نسبت با شاگردان است که کمال حقیقی استاد محسوب می‌شود. لذا حقیقتا انسان با شاگردپروری عالم‌تر می‌شود و به مراتبی از علم و کمال دست می‌یابد که امکان دست‌یابی به حقیقت آن در سیر فردی ممکن نبوده است»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب شاگردپروری

مشخصات کتاب شاگردپروری

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : علم از منظر الهی

صفحات کتاب : 196

کنگره : ‏‫‬‭BP254/4

دیویی : ‏‫‬‭653/297

کتابشناسی ملی : 7466854

شابک : ‫‬‭978-600-441314-5

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب شاگردپروری