کتاب تا نفس دارم می‌جنگم

روایتی از زندگی محمد میرزاوندی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی تا نفس دارم می‌جنگم

حجم دانلود: 1.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 136

معرفی کتاب تا نفس دارم می‌جنگم

کتاب تا نفس دارم می‌جنگم خاطرات دوران کودکی، نوجوانی استاد محمد میرزاوندی یکی از مفاخر هنر لرستان و ایران است. استاد محمد میرزاوندی با سروده‌های حماسی خود در دوران جنگ، یکی از شناسنامه‌های هنری کشور است که سرود «دایه دایه وقته جنگه» او در دوران جنگ به یکی از نمادها و آواهای ماندگار دوران دفاع مقدس تبدیل شد.

گزیده کتاب تا نفس دارم می‌جنگم

میرزاوندی در خاطره‌ای، دیدار مجموعه هنری خویش با آیت الله خامنه‌ای در دوره ریاست جمهوری را چنین روایت می‌کند: «بیست و یکم بهمن ماه سال ۱۳۶۵ بود. آقای محمدعلی طاهری از ساری و من، توی بخش تک خوانی اول شده بودیم. به ما خبر دادند که آیت الله خامنه‌ای ما را می‌خواهند تا به خدمتش برویم... با تعدادی از بچه‌های خراسان، از محل برگزاری جشنواره با اتوبوس راهی دفتر ریاست جمهوری شدیم. اصلاً به دورو‌برمان توجه نداشتیم. نمی دانستیم به کجا می رویم. قند توی دلمان آب می‌شد. 

دوست داشتیم همه مسیر را باز کنند و ما یکسره و بدون معطلی به مقصدمان برسیم و آقای خامنه‌ای را زیارت کنیم. از پیچ و خم چند خیابان گذشتیم. راننده که ترمز دستی را کشید، از جایمان کنده شدیم و پرت شدیم به طرف جلو. دستی به آینه زد و گفت: «دوستان بفرمایین.» ذوق و شوق زیادی برای دیدار آقای خامنه‌ای داشتم و دست و پای خودم را گم کرده بودم. صدای قلبم را می شنیدم... بچه‌های دفتر ریاست جمهوری خیلی به ما احترام می گذاشتند... یک گروه ده نفره بودیم. بعد از بازرسی بدنی و تشریفات اداری، بالاخره داخل رفتیم...

همه، دور تا دور دفتر نشسته بودند. چند لحظه‌ای نشستیم. آقای خامنه‌ای تشریف آوردند. خدمت ایشان سلام کردیم. به شوخی گفتند: «شما که می‌گویید وقت جنگ است، در مورد جنگ بخوانید.» «تا نفس دارم می جنگم»، «ای وطن بی تو دنیا قورسونه» و «دایه دایه» را اجرا کردیم. آقای خامنه‌ای ما را تشویق کردند و برایمان دست زدند. پشت بندش هم همه برای ما دست زدند. آقای خامنه‌ای به من گفت: «از صدای شما خیلی خوشم آمده.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تا نفس دارم می‌جنگم

مشخصات کتاب تا نفس دارم می‌جنگم

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : سروده ها و ترانه های انقلاب

صفحات کتاب : 136

کنگره : ML420‭‬

دیویی : 789/092

کتابشناسی ملی : 6098622

شابک : 978-622-668932-8

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب تا نفس دارم می‌جنگم