کتاب بر مدار آفتاب

ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 2.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 128

خلاصه کتاب بر مدار آفتاب

معرفی کتاب بر مدار آفتاب 

کتاب بر مدار آفتاب به قلم محمدحسین پورامینی به گوشه‌ای از حیات طیبه‌ی رضوی از منظر ارتباط با خدا، حجت خدا، خویشتن، خانه و خانواده، جامعه، بهداشت و سلامت امام رضا (ع) می‌پردازد.

همگونی زندگی رهبران دینی با مردم، لازمه تربیت و الگوپذیری است؛ زیرا مهم ترین بخش تبلیغی یک رهبر، سیره عملی اوست. رفتار و کردار معصومان (علیهم  السلام) همچون چراغ و نوری است که زندگی در پرتو شعاع نور ایشان زیبا و فرح بخش می گردد و پیامبر اکرم و عترت پاک او به عنوان بهترین اسوه و الگو،  کانون حیات سعادتمند بشریت اند و همگان می توانند ابعاد گوناگون زندگی، حتی جزئی ترین آن را از سیره و سنّت ایشان استخراج کنند و رهنمای حیات خود، از ولادت تا وفات قرار دهند.

این اثر در هفت فصل، با ارائه گوشه ای مستند روایی و تاریخی از حیات طیبه  امام رضا(علیه السلام) در ساحت های ارتباط با خدا، حجّت خدا، خود، خانه و  خانواده، جامعه، بهداشت و جامعه، بر آن است تا سبک زندگی مؤمنانه را بیان  کند تا همگان بر مدار آن، شیوه زیستن را مشق نمایند.

گزیده کتاب بر مدار آفتاب

خدا خواسته است که زمین هیچ وقت بدون حجت او نباشد. حجت خدا باعث اتصال زمین و آسمان می شود و سبب بارش رحمت و برکت خدا بر زمینی ها و آسمانی هاست.

رجس و پلیدی در او راه ندارد و با طهارت و پاکی خود زمین را جان می بخشد. اگر امامی از این دنیا برود، زمین به عنوان جانشین او برجا می ماند چون اگر جانشین او نباشد...

زمین هیچگاه بدون حجت الهی نخواهد ماند.

نوری بعد از نور ...

لطفی به دنبال لطف ...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 128

کنگره : ‏‫‬‭BP47/35‏‫‬‭/پ93ب4 1396

دیویی : ‏‫‬‭297/957

کتابشناسی ملی : 4733643

شابک : 978-964-02-2684-1

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات