کتاب دست در دست صبح

انقلاب اسلامی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی دست در دست صبح

حجم دانلود: 4.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 346

معرفی کتاب دست در دست صبح

کتاب دست در دست صبح، پژوهشی در مورد رابطه دین و سیاست و جایگاه، ماهیت و وظایف حکومت از منظر آموزه‌های اسلامی است. در این کتاب ابتدا نسبت بین دین و سیاست و آمیختگی آن از دیدگاه دین اسلام مورد بحث و بررسی قرار گرفته و پس از آن به نقد دیدگاه‌های مبتنی بر جدایی دین از سیاست و سکولاریسم پرداخته شده است.

نویسندگان در این کتاب به نقد دیدگاه‌هایی مبتنی بر مقدس دانستن دین و وارد نکردن آن در مسایل دنیوی پرداخته و به ارزیابی عرفی‌نگری دین اشاره کرده است. همچنین تحلیلی از دموکراسی و مردم‌سالاری دینی و فرق آن دو پرداخته و حقوق متقابل مردم و حکومت را از دیدگاه امام علی(ع) در نهج‌البلاغه بیان نموده است. 

در همین زمینه به نمونه‌هایی از ویژگی‌های حکومت پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) اشاره کرده و پارامترهای مهم حکومت را تبیین نموده است. در بخش دیگری از کتاب، نویسنده به رابطه ولایت با فقاهت و مبانی ولایت فقیه اشاره کرده و شرایط حاکم اسلامی در عصر غیبت را بیان داشته و حدود اختیارات ولی‌فقیه را ذکر نموده است. ارزیابی کارآمدی نظام اسلامی و انقلاب اسلامی ایران، جنگ نرم و ارتباط آن با بیداری اسلامی از دیگر مندرجات این نوشتار است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب دست در دست صبح

مشخصات کتاب دست در دست صبح

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 346

کنگره : BP231‏‫‬‭/ن86د5 1391

دیویی : 297/4832

کتابشناسی ملی : 2828640‬

شابک : 978-964-531-402-4

سال نشر : 1391

نظرات درباره کتاب دست در دست صبح