کتاب احکام ناپاکی ها

ویژه استادان و مبلغان

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی احکام ناپاکی ها

حجم دانلود: 3.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 243

معرفی کتاب احکام ناپاکی‌ها

کتاب احکام ناپاکی ها به اساتید کمک می‌کند به شناختی کامل و جامع در موضوع احکام ناپاکی‌ها دست پیدا کرده و بتوانند تمام سوالات در این حوزه را با ارجاع به منابع معتبر پاسخ دهند. کتاب احکام ناپاکی‌ها یک راهنمای جامع و کامل برای خوانندگان متخصص و علاقه‌مندان به مباحث احکام شرعی است.

گزیده کتاب احکام ناپاکی ها

بول و غائطِ حیوان نجاستخوار، نجس است و همچنین بول و غائط حیوانی که انسان آن را وطی کرده، یعنی با آن نزدیکی کرده است و گوسفندی که استخوان آن از خوردن شیر خوک، محکم شده است (حضرت امام و آیات عظام نوری و فاضل و خویی). بنابر احتیاط واجب، بول و مدفوع حیوان نجاستخوار نجس است و همچنین بول و غائط حیوانی که انسانی آن را وطی کرده، یعنی با آن نزدیکی کرده و باید از بول و مدفوع گوسفندی که شیر خوک خورده است، اجتناب کرد (آیت الله مکارم). 

بول و غائط حیوان نجاست خوار نجس است، و هم چنین است بول و غائط حیوانی که انسان آن را وطی کرده، یعنی با آن نزدیکی کرده و همچنین است بول و غائط گوسفند، بلکه بنابر احتیاط لازم، هر حیوان حال گوشتی که گوشت آن از خوردن شیر خوک محکم شده است (آیات عظام وحید و صافی). ادرار و مدفوع حیوان نجاستخوار که عادت به خوردن مدفوع انسان کرده، نجس است و همچنین ادرار و مدفوع بچّۀ بزی که شیر خوک خورده است؛ به تفصیلی که در احکام خوردنی ها و آشامیدنی ها ذکر می شود و نیز حیوانی که انسان با آن نزدیکی کرده است، نیز نجس است (آیت الله سیستانی).

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب احکام ناپاکی ها

مشخصات کتاب احکام ناپاکی ها

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : رهیافت

صفحات کتاب : 243

کنگره : BP185/2

دیویی : 297/352

کتابشناسی ملی : 4454218

شابک : 978-622-6090-60-5‬‬

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب احکام ناپاکی ها