کتاب بیدی

دنیای شیرین دخترک

3 از 1 نظر

کتاب چاپی بیدی

صفحات کتاب : 36

معرفی کتاب بیدی

در کتاب بیدی، همه ی کودکان نقاش هستند مشکل این است که وقتی بزرگ میشوند،چطوری نقاش بمانند. توی کلاس هنر،همه چیز باید مرتب و منظم سرجای خودش باشد.بچه ها هم باید ساکت بنشیند و جیک شان در نیاید. معلم هنر دوست دارد بچه ها آن طوری که او میخواهد نقاشی بکشند.اما توی کلاس هنر،دختری است به اسم بیدی که هرطوری دلش میخواهد نقاشی میکشد.از خط بیرون میزند،درخت را صورتی میکشد و سیب را آبی حالا معلم مانده است که با بیدی چکار کند.

گزیده کتاب بیدی

خانم هاترن، معلم هنر مدرسه، در بین دانش آموزان محبوبیتی ندارد. چون خیلی سختگیر است و اخلاقش مانند لباس‌هایش زشت است. بدتر از همه، او انتظار دارد که در کلاس هنر همه چیز مرتب و منظم سر جایش باشد و دانش آموزان مانند یک شانه تخم مرغ به ردیف و پشت سر هم بنشینند و آن طوری نقاشی کنند که او می‌خواهد. همه از دستورات خانم هاترن اطاعت می‌کنند. البته همه، به‌جز بیدی. کتاب «بیدی» داستان این دختر و دنیای جادویی‌اش را روایت می‌کند.

اوایل پاییز، خانم هاترن به بچه‌ها کاغذ و قلمو و آبرنگ داد و به آن‌ها گفت که درخت بکشند. درخت‌هایی که بچه‌ها کشیدند، با هم مو نمی‌زد. تنها یک‌ نفر درختی صورتی کشیده بود. بله، او کسی نبود به‌جز بیدی. ماه بعد خانم هاترن از بچه‌ها خواست درخت سیب بکشند. باز هم همه‌ی نقاشی‌‌ها شبیه هم بود و تنها یک نفر کاغذ را با درخت سیب آبی پر کرده بود. و همان‌طور که می‌دانید، باز هم او کسی نبود به‌جز بیدی.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب بیدی

مشخصات کتاب بیدی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 36

دیویی : ‫‭‮دا‬300‏‫‬‭ب4825ب 1395

کتابشناسی ملی : 3652099

شابک : 978-600-6287-40-9

سال نشر : 1395

نظرات درباره کتاب بیدی