کتاب مرگ تاجرانه

شهید و شهادت در کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)

3 از 1 نظر

کتاب چاپی مرگ تاجرانه

صفحات کتاب : 269

معرفی کتاب مرگ تاجرانه 

کتاب مرگ تاجرانه مشتمل بر بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی در موضوع شهید و شهادت و همچنین رهنمودهای ایشان به مسئولان، خانواده‌های معظّم شهدا و اقشار مختلف در این  زمینه است. در مقدمه‌ی کتاب حاضر آورده شده است، نیروهای مؤمن انقلابی در همه‎ شرایط باید آماده‎‌ی مبارزه و جانفشانی در برابر دشمن باشند و اصل وجود این  روحیّه، از عوامل بازدارنده‌ی دشمن در همه‌ی جبهه‌های نبرد است. نیروی  ایثارگر انقلابی در کارزار حق و باطل بر اساس نصّ قرآن کریم میداند که یکی از دو عاقبت نیک در برابر او است: یا دشمن را از سر راه پیشرفت جامعه برمیدارد، یا خودْ شربت شهادت می نوشد و به مقام «عند ربّهم یرزقون» راه  مییابد.

کتاب مرگ تاجرانه مشتمل بر شش فصل است که چیستی شهادت، مراتب و مقامات شهیدان،  علمداران کاروان شهادت، عناصر موثر در اختلاف درجات شهادت ها، مرگ زیرک  ترین انسان ها از موضوعات فصل نخست این کتاب به شمار می آید. در  فصل دوم به ویژگی های شهدا پرداخته شده است و موضوعاتی چون ایثار و دل  بریدن از عواطف و خواسته های شخصی، اخلاص و حرکت فی سبیل الله، برخورداری  از ایمان، تقوا و قدرت معنوی، آرمان گرایی و جهان بینی الهی، گمنامی و بی  ادعایی ارائه شده است.

آثار شهادت عنوان فصل سوم کتاب است که در آن به نزول ملائکه الهی و بهره مندی از عطر فرشتگان، برخورداری از نور قیامتی و دیدن چهره محبوب، اشراف بر عالم دنیا و اعمال انسان ها، آثار اجتماعی  شهادت و ... اشاره شده است.

عناوین فصل چهارم، پنجم و ششم به ترتیب وظایف ما نسبت به شهیدان، خانواده های معظم شهدا و شهدای خاص و برجسته  اختصاص دارد. در این فصول به توصیه هایی به خانواده شهدا و شهدایی چون  شهیدان بهشتی، رجایی، باهنر، مطهری و ... پرداخته شده است. کتاب مرگ تاجرانه در ادامه سلسله کتاب های حیات طیبه منتشر شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب مرگ تاجرانه

مشخصات کتاب مرگ تاجرانه

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 269

کنگره : ‭DSR1692

دیویی : ‏‫‭955/0844‬

کتابشناسی ملی : 6135683

شابک : 978-600-8218-37-1

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب مرگ تاجرانه