کتاب منشور تربیتی زنان

مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در مورد تعلیم و تربیت زنان

3 از 1 نظر

کتاب چاپی منشور تربیتی زنان

صفحات کتاب : 163

معرفی کتاب منشور تربیتی زنان 

کتاب منشور تربیتی زنان مجموعه ای موضوعی از بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با تعلیم و تربیت زنان است که از مجموعه کتب بینش ولایی می باشد. این اثر به موضوعاتی از قبیل خطوط کلی تعلیم و تربیت زنان، ضرورت رشد علمی و فرهنگی زنان، راهبردهای تعلیم و تربیت زنان، خودباوری و خودسازی فکری و معنوی زنان، مناصب عالیه زنان، تحصیلات عالیه زنان، وظایف زنان متخصص و ورزش بانوان می پردازد.

گزیده کتاب منشور تربیتی زنان 

اگر زن در جامعه بتواند به علم و معرفت و کمالات معنوی و اخلاقی ای که خدای متعال وآئین الهی برای همی انسان ها -چه مرد و چه زن- به طور یکسان در نظر گرفته است برسد، تربیت فرزندان بهتر خواهد شد، محیط خانواده گرمتر و با صفا تر خواهند شد، جامعه پیشرفت بیشتری خواهد کرد و گره های زندگی آسانتر باز خواهد شد؛ یعنی زن و مرد خوشبخت تر خواهد شد.

برای این باید تلاش کرد؛ هدف این است. هدف، صف آرایی زن مقابل مرد نیست هدف، رقابت خصمانه زن و مرد نیست. هدف این است که زنان و دختران بتوانند همان سیر و همان حرکتی را انجام دهند که وقتی مردان آن حرکت را انجام دهند، به صورت یک انسان بزرگ در خواهند آمد؛ زنان انسان بزرگ شودند. این ممکن است و در اسلام تجربه شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب منشور تربیتی زنان

مشخصات کتاب منشور تربیتی زنان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 163

کنگره : ‏‫DSR1692‭‬ ‭/آ83‏‫‬‭م8 1395

دیویی : ‏‫‬‭955/0844‬

کتابشناسی ملی : ‏‫3752598‬

شابک : ‫‬‭978-600-6722-50-4‬‬

سال نشر : 1395

نظرات درباره کتاب منشور تربیتی زنان