کتاب نکته های ناب (جلد ششم)

گزیده بیانات رهبر فرزانه انقلاب در جمع دانشجویان (۱۳۹۲ - ۱۳۶۸)

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی نکته های ناب (جلد ششم)

حجم دانلود: 2.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 152

معرفی کتاب نکته های ناب (جلد ششم)

کتاب نکته های ناب (جلد ششم) گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای است که در طول سال های 92-68 در جمع دانشجویان، استادان و مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی ایراد گردیده است.

گزیده کتاب نکته های ناب (جلد ششم)


عرصه ی حضور بسیج خیلی وسیع تر از عرصه ی نظامی است. اینی که من بارها گفتم و تکرار میکنم که نباید بسیج را یک نهاد نظامی به حساب آورد، تعارف نیست؛ بلکه حقیقت قضیه این است. بسیج عرصه ی جهاد است، نه قتال. قتال یک گوشه ای از جهاد است. جهاد یعنی حضور در میدان با مجاهدت، با تلاش، با هدف و با ایمان؛ این می شود جهاد.


 لذا «جاهدوا بأموالکم و أنفسکم فی سبیل الله»؛ جهاد با نفس، جهاد با مال. جهاد با نفس کجاست؟ فقط به این است که توی میدان جنگ برویم و جانمان را کف دست بگیریم؛ نه، یکی از انواع جهاد با نفس هم این است که شما شب تا صبح را روی یک پروژه ی تحقیقاتی صرف کنید و گذر ساعات را نفهمید. جهاد با نفس این است که از تفریحتان بزنید، از آسایش جسمانیتان بزنید، از فلان کار پر پول و پردرآمد- به قول فرنگی ها پولساز- بزنید و در این محیط علمی و تحقیقی و پژوهشی صرف وقت کنید تا یک حقیقت زنده ی علمی را به دست بیاورید و مثل دسته ی گل به جامعه تان تقدیم کنید؛ جهاد با نفس این است. یک قسمت کوچکی هم جهاد با مال است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب نکته های ناب (جلد ششم)

مشخصات کتاب نکته های ناب (جلد ششم)

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 152

کنگره : ‏‫DSR1692 ‭/د2‏‫‬‮‭ن77 1394

دیویی : ‏‫‬‮‭955/0844

کتابشناسی ملی : 3716207

شابک : 978-964-531-780-3

سال نشر : 1394

نظرات درباره کتاب نکته های ناب (جلد ششم)